Abyss Web Server (Linux) X1 2.5

'A-B' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Abyss Web Server (Linux) X1 2.5 konusu
  Abyss Web Server (Linux) X1 2.5

  Abyss Web Server, ücretsiz ve düşük boyutlu bir web sunucusudur. PHP, Perl, Python, ASP, ASP.NET, Ruby on Rails gibi birçok gelişmiş web teknolojisi ve MySQL, SQLite, MS SQL Server, MS Access, Oracle veritabanları desteklenmektedir. HTTP/1.1, Server Side Includes (SSI), CGI/FastCGI, ISAPI eklentileri ve MIME de desteklenmektedir. Yazılımla kullanıcıları ve grupları düzenleyebilir, hata sayfalarını görüntüleyebilir, şifre koruması yapabilir, IP adres kontrolü yapabilirsiniz. Kötü niyetli ve şüpheli girişimlere karşı sunucunuzu koruyabilirsiniz.

  Yazılımın Özellikleri :

  • Kullanımı kolay, boyutu küçük ve standartlarla tamamen uyumludur. Windows, MacOS X, Linux ve FreeBSD ile kullanabilirsiniz.
  • Düşük bellek ve sistem kaynakları kullanmasından dolayı sistemi yormaz. Bu sebeple küçük veya kullanımdan kalkmış bilgisayarlarda bile problemsiz olarak kullanabilirsiniz.
  • Kolay kullanımlı arayüzü sayesinde web sunucusu kurulumunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Kurulum dosyalarını düzenlemenize gerek kalmaz, program arayüzü sunucu parametrelerini kolayca ayarlamanıza ve yerel veya uzak bilgisayarınızdan sunucuya bağlanmanıza izin verir. Çoklu dil desteği sayesinde istediğiniz dil ile kullanabilirsiniz.
  • Abyss Web Server, APX mimarisiyle hazırlanmıştır. APX, hatalara karşı koruma özelliği içerir. Eğer yazılım kritik hatalara sebep olursa gerektiğinde bir rapor oluşturulur ve sunucu otomatik olarak yeniden başlatılır. Aksama süresi 1 saniyeyi geçmez.
  • Güvenlik, yazılımın en önemli önceliğidir. Yazılımdaki gelişmiş URL çözücü motoru sayesinde kötü niyetli ve şüpheli girişimler engellenir. Hack saldırıları da önceden tanınır, engellenir ve IP adresleri dinamik olarak yasaklanır. Ayrıca, sizin resimlerinize ve dosyalarınıza bağlantı kurmaya çalışan web siteleri otomatik olarak engellenir.
  • SSI desteği ile kolaylıkla ve bir script diline gereksinim duymaksızın dinamik HTML sayfaları oluşturabilirsiniz.
  • Unicode uyumluluğu ile herhangi bir dilde yazılan dosya isimleri ve URL'ler desteklenmektedir.
  • Yazılım, Windows NT/2000/XP/2003'te çalışan ASP.NET 1.1 ve 2.0'ı desteklemektedir. ASP.NET uygulamalarınızı ve ASPX dosyalarınızı performans kaybı olmadan ve uyumluluk sorunu yaşamadan kurabilirsiniz. ASP.NET desteği limitli değildir ve C# veya VB.NET ile yazılmış küçük test scriptleriyle, özel web kontrolleri, veritabanı erişimi, doğrulama, web servisleri, XML işlemleri gibi ASP.NET'teki gelişmiş yeteneklere sahip büyük uygulamalarla çalıştırabilirsiniz.
  • Yazılım, web uygulama tabanlı Ruby on Rails framework ile çalışabilir. Ruby'nin işlem hızı FastCGI arayüzü sayesinde en uygun seviyededir.
  • CGI ve ISAPI ek arayüzleri sayesinde PHP, Perl, Classic ASP, ASP.NET, Python, Ruby, Rebol ve TCL gibi birçok script dili desteklenmektedir. FastCGI uyumluluğu ile (PHP gibi) oldukça hızlı şekillerde işlem yapabilirsiniz.
  • Toplam bant genişliğini, her ziyaretçi için izin verilen bant genişliğini ayarlayabilirsiniz.
  • Şifre koruması ile dosyalarınızı ve klasörlerinizi koruyabilirsiniz. Kullanıcılar ve gruplar tanımlayabilir ve gelişmiş erişim yöntemleri ayarlayabilirsiniz.
  • Kendi klasör listelerinizi oluşturabilirsiniz. SSI'yi kullanarak şablonlar tanımlayabilir veya tercih ettiğiniz programlama diliyle özel klasör listeleme scriptinizi yazabilirsiniz.
  • URL yeniden yazma aracıyla web uygulamalarınızdaki karmaşık URL'leri gizleyebilir ve daha güzel görünüm sağlayabilirsiniz. URL yeniden yazma, gelişmiş bir özellik olmasına rağmen anlaşılabilir arayüzü sayesinde kolaylıkla kullanılabilir.
  • Abyss Web Server, bilgisayar önyükleme (boot) yaptıktan sonra otomatik olarak başlar. Hiçbir kullanıcı giriş yapmasa bile arka planda çalışır.

  Ücretsiz / Freeware


  İNDİR
   

Bu Sayfayı Paylaş