Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu Akçaabat Tranzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu Akçaabat Tranzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Akçaabat Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu - Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu Tanıtımı - Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri
  [​IMG]

  Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Abdullah Fazıl Ağanoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / AKÇAABAT
  Adı: ABDULLAH FAZIL AĞANOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Dürbünar Mah,Adnan Menderes Cad, No:1 Akçaabat/Trabzon
  Telefon Numarası: 4622281248
  Faks Numarası: 4622282492

  TARİHÇE

  A.Fazıl Ağanoğlu'nun bağışı olan ve kendi adını taşıyan ilköğretim okulumuzun temeli 23 Nisan 1987 yılında o zamanki Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Bener Cordan tarafından atılmış, inşaatı 1988 yılı sonunda bitirilmiştir.


  Okulumuz 1988-1989 Eğitim Öğretim yılında açılmış olup, açılış merasimi 01 Ekim 1988 Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ekrem Yangın Beyefendinin katılımı ve kendilerinin açılış kurdelasını kesmesiyle yapılmıştır.


  VİZYONUMUZ

  * Okulumuzu; saygın, güvenilir ve ilk tercih edilen okul haline getirmek.

  * Öğrencilerimize Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda nitelikli bir eğitim vererek onları 21. yüzyılın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek "Çağdaş, Bilgili, Katılımcı ve Aydın Yurttaşlar" olarak Yetiştirmek.

  * Eğitim teknolojileri ile donatılmış, çevresine öncülük eden; öğrencilerini, yeteneklerini iyi kullanabilen, öğrenmeyi temel gereksinim sayan bireyler olarak yetiştiren, tüm çalışanlarının her gün daha ileriye ulaşmak için çaba içerisinde olduğu, En Kaliteli Eğitim Kurumlarından Biri Olmak.

  * Okulumuzu öğrenmeyi öğrenen bir kurum haline getirmektir.


  MİSYONUMUZ

  Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını; bilgi çağına uygun, örnek ve öncü bir eğitimle, çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerimizi bilgili, dürüst, erdemli, sorumluluk sahibi, öz güveni olan; milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlı; sevgi, saygı, şefkat ve yardımlaşma duygularına sahip; Vatanını, Bayrağını, Milletini, Ata'sını, ailesini ve insanları severek yeşeren kaliteli gençler olarak yetiştirmektir.

  Yetiştirdiğimiz öğrencilerin
  yapıtlarını, yaptıklarını görmek, Övünçlerin en büyüğünü
  yaşamak için varız.

  Öğrenmeye istekli bireyler yetiştirmek için varız.

  Sevgi dostluk ve anlayış içerisinde yaşam mücadelesini hep kazanacak, kaybettiğinde kaybettiklerinden ders alacak böylece hiç kaybetmeyecek bireyler yetiştirmek için varız.

  Tüm insanlara saygılı, güvenilir, bencillikten uzak kuşaklar yetiştirmek için varız.

  Gizemli evrenin gizlerini çözümlemeyi uğraşedinen, girişken, sürekli kendini yenileyen, üretken, değerlendirme yeteneği güçlü bireyler yetiştirmek için varız

  Öncelikle ulusunun sonra da tüm ulusların mutluluğu için uğraş veren, arayan,uzlaşan ve daima kendine güvenen kuşaklar yetiştirmek için varız.

  İnsanca duyguların egemen kılındığı, ulusal egemenlik ve insanlık tutkusu ile dolu genç beyinler yetiştirmek için varız.

  İnançlarında özgür,vatan ve ulus saygısıyla dolu, tıpatıp bizim kopyamız değil, bizi aşan çağı yakalamak hatta geçmek çabası içerisinde olan bireyler yetiştirmek için varız.

  Özel beceri ve yetenekleri doğrultusunda, çağdaş, insani ve bilimsel değerlere saygılı, sorumlu ve duyarlı,

  Ulusal değerlere saygılı,Türkiye Cumhuriyetine bağlı, görev ve sorumluluklarının bilincinde, vatan ve Atatürk sevgisiyle dolu,bilimin tek doğru yol gösterici olduğuna inanan insanlar yetiştirmek için varız.


  [​IMG]


  www.afa.k12.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Abdullah Fazıl Ağanoğlu Forum Tarih
Burçin Abdullah Resimleri, Burçin Abdullah Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 20 Eylül 2012
Sofular Şehit Abdullah Kurt İlköğretim Okulu Bilgileri İvrindi Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Mayıs 2012
Abdullah İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 6 Şubat 2012
Peygamberimiz’in (Sav) Babası Hz. Abdullah Hakkında Bilgi Peygamber Efendimiz (S.A.V) 25 Aralık 2011
Ressam Abdullah Taktak İlköğretim Okulu Bilgileri Tavşanlı Kütahya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş