ABD ve Pakistan'ın yeni hedefleri!

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 26 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  ABD ve Pakistan'ın yeni hedefleri! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Wall Street Journal gazetesinin, bu konudaki görüşmelere katılan yetkililere dayandırdığı haberinde, Pakistanlı yetkililerin, hava saldırılarını, Pakistanlılara yönelik saldırıları düzenleyen aşırı dincileri de kapsayacak biçimde genişletmek istedikleri belirtildi.

  Gazete, ABD'nin, Pakistan'ın en üst düzey istihbarat dairesinin, Afganistan'da Taliban ve diğer militanları doğrudan desteklediğine inandığını da yazdı.

  Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınında insansız uçaklarla düzenlenen saldırılarda şimdiye kadar El Kaide ve Taliban hedefleri vuruluyordu. Bu hava saldırıları, sıklıkla masum sivilleri öldürdüğü iddiasıyla Pakistan ve Afganistan'da ağır eleştirilere maruz kalıyor.

  Yine konuyla ilgili olarak New York Times gazetesinde yer alan haberde, Taliban'ın Afganistan'ın güneyindeki operasyonlarının, Pakistan askeri istihbarat dairesinde görevli kişiler tarafından kısmen desteklendiği iddia edildi.

  Amerikalı yetkililer, gazeteye yaptıkları açıklamalarda, bu desteğe ilişkin kanıtın, elektronik gözetim ve güvenilir muhbirler yoluyla elde edildiğini söylerlerken, Pakistanlı üst düzey hükümet yetkililerinin, bu çabaları koordine etmesinin olası gözükmediği, üst düzey yetkililerin onayını almayan orta sınıf istihbarat çalışanlarının, bazen bu ilişkileri geliştirdiği kaydedildi.

  (AA)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Pakistan'ın yeni hedefleri Forum Tarih
Pakistan'ın Tarihi Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 28 Şubat 2012
Pakistan Yöresel Kıyafetler - Pakistan'ın Yöresel Giyisileri Ülke Kültürleri 16 Aralık 2010
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş