Abd Vatandaşı Nasıl Olunur?

'Yurtdışında Yaşam ve Eğitim' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Abd Vatandaşı Nasıl Olunur? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  amerikan vatandaşı nasıl olunur,
  nasıl amerikan vatandaşı olunur


  Nasıl Abd Vatandaşı Olunur​


  Abd vatandaşı olmanın en kestirme yollarından biri green cart (yeşil kart) sahibi olmaktır. Türkiye’de Abd vatandaşı birisiyle evlenmeniz durumunda yeşil karta otomatik başvuru yapmış olursunuz. Bu başvuruyu sizin yerinize eşinizin yapması gerekmektedir.

  Green Cart çekilişi yılda bir kez yapılır. İnternetten başvurabileceğiniz gibi aracı firmalar yolu ile de başvurabilirsiniz. Green Cart’a başvurmanın herhangi bir ön koşulu yoktur. Kazanmanız durumunda posta yolu ile haberdar edilirsiniz. Daha sonra sizden ilgili evrakları isterler.

  Green Cart sahipleri Abd’de çalışma ve oturma iznine sahiptirler. 5 yıl sonra tam vatandaşlık için başvurmaya hak kazanırlar.

  Amerikada doğan her birey otomatik olarak olarak Amerikan vatandaşı olur. Maddi durumunuz iyise ve de cocuğunuzun Abd vatandaşı olmasını istiyorsanız doğumunu Abd’de gercekleştirebilirsiniz.

  Amerika disindaki elciliklere başvurarak alabileceğiniz gocmenlik vizesi ile Amerika’ya kalmak icin gelebilirsiniz. Gocmenlik vizesi alanlar otomatikmen calisma izni ve green cart alma hakkina sahip olurlar. Gocmenlik vizelerinde belirli sinirlamalar olup olmadigina gore ikiye ayrılır. Sinirlamasi olmayan gocmen vizeleri Amerikan vatandasinin yakin aile uyeleri, cocuk, anne baba, ve esine ve eski Amerikan vatandaslarina verilmektedir. Bu vizeye 21 yasinin altinda ve evlenmemis cocuklar katilabilir. Eşiniz için de gecerli ve sürekli evlilige sahip olmaniz gerekir.

  Abd Vatandaşı Olmanın Avantajları

  Vize konusunda hemen hemen hiç bir sorun cekmezsiniz. Dünyanın bir çok ülkesine rahatlıkla gidebilirsiniz.

  En önemli avantajlar öğrenciler içindir. Kazanabileceğiniz burslar yada uzun vadeli krediler ile Abd’deki en kaliteli okullara gidebilir ve eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

  Türkiye’ye göre daha fazla para kazanabilirsiniz. Tabi bu esas olarak mesleğiniz, becerileriniz ve şansınızla alakalı bir durumdur.

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Vatandaşı Nasıl Olunur Forum Tarih
Demokratik Vatandaşın Özellikleri Nelerdir Hukuk 18 Ocak 2014
Vatandaşın Devlete Karşı Sorumlulukları Seviyeli-Ciddi Konular 10 Haziran 2011
ABD vatandaşı Beyaz Saray gibi düşünmüyor Yurt Dışı Haberler 20 Nisan 2010
Vatandaşı hac vizesiyle dolandırıyorlar Yurt İçi Haberler 18 Kasım 2009
Askerİ Ünİforma İle vatandaŞi kandiran sabikali gÖzaltina alindi Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş