ABD ekonomisini kurtarma planı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  ABD ekonomisini kurtarma planı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  WASHINGTON (İHA) - ABD Kongre üyeleri, Amerika'daki mali piyasaları rahatlatmayı amaçlayan plan üzerinde temelde anlaştıklarını bildirdi.
  Senato Bankacılık Komisyonu Başkanı Christopher Dodd, kurtarma paketinin önümüzdeki günlerde kongre tarafından onaylanabileceğini söyledi.
  Temsilciler Meclisi Maliye Komisyonu Başkanı Barney Franks de, 700 milyar dolarlık ödenek paketinin parça parça serbest bırakılması konusunda kongre üyelerinin uzlaştığını ifade etti. Anlaşmaya göre, batan finans kurumlarının yöneticilerine ikramiye ve tazminat ödenmesi engellenecek ve denetim mekanizması oluşturulacak.
  Ancak Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Parti Grup lideri John Boehner, kesin bir anlaşmaya varılmadığını ileri sürdü. Başka bazı kongre üyelerinin de yüz milyarlarca dolarlık yardım paketi konusunda kaygıları bulunuyor.
  Bu arada Başkan Bush, mali paketi görüşmek üzere Demokrat Parti başkan adayı Barack Obama, Cumhuriyetçi Parti başkan adayı John McCain ve kongre liderleriyle bir araya geldi. Bush yönetimi, 700 milyar dolarla finans kurumlarını iflasın eşiğine getiren batık kredileri satın alarak mali sistemden çıkarmayı planlıyor.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş