Abdülkadir Geylani Hazretlerinin Duası..

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda NeslisH tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Abdülkadir Geylani Hazretlerinin Duası.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergahının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.
  Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.
  Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegane enîsisin!
  Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen’in lütfun ve keremindir.
  Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkarlar da “Tevbe, ya Rabbi!” deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.

  Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen’sin!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Abdülkadir Geylani Hazretlerinin Forum Tarih
Abdülkadir Geylani'nin Özlü Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 25 Ocak 2012
Abdülkadir Geylani Kimdir, Abdülkadir Geylani Hayatı Biyografi & Otobiyografi 13 Aralık 2011
Abdülkadir Geylaninin Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 3 Haziran 2011
Abdulkadir Geylani Sözleri - Abdulkadir Geylaniden Güzel Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 27 Aralık 2010
Ehl-i Sünnet Alimleri : Abdülkadir Geylani Sahabeler ve Alimler 7 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş