Abbas-Gül buluştu, Filistin Sanayi Bölgesi yeniden ısındı

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Dine tarafından 10 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Abbas-Gül buluştu, Filistin Sanayi Bölgesi yeniden ısındı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan ile yaptığı temaslarda TOBB tarafından Batı Şeria’nın kuzeyinde Cenin Sanayi Bölgesi’nin kurulması ve işletilmesi için destek istedi.
  [​IMG]

  [SIZE=+0][/SIZE]1995’te Alman Kalkınma Ajansı’nın (KfW) başlattığı Jenin projesinin, 15 yıldır hayata geçirilemiyor. Mahmut Abbas’ın Ankara’da projenin hayata geçmesi için tüm umutlarının Türkiye’de olduğunu söyledi.
  TOBB heyeti Filistin’de
  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından görevlendirilen
  bir heyet, Mahmut Abbas’ın Ankara ziyaretiyle eş zamanlı olarak, Filistin’de Cenin Sanayi Bölgesinin kurulmasına yönelik temasları yürüttü. TEPAV direktörü Güven Sak başkanlığındaki heyet, Filistin Milli Ekonomi Bakanı Hasan Abu Libdeh ve Filistin Sanayi Bölgeleri İdaresi ile görüşmelerin yanısıra, İsrail Savunma Bakanlığı yetkilileriyle de görüştü.
  Filistin tarafıyla yapılan görüşmelerde, Cenin Sanayi Bölgesini hayata geçirmek amacıyla TOBB’un daha önce Filistin’de Sanayi Bölgeleri geliştirmek ve işletmek için kurduğu TOBB-BİS A.Ş. ile Filistin Sanayi Bölgeleri İdaresi arasında imzalanacak mutabakat metni üzerinde anlaşmaya varıldı. Taraflar arasında önümüzdeki hafta içinde imzalanması beklenen mutabakat metninin ardından, bölgenin işletilmesine yönelik düzenleyici çerçeveyi belirleyen imtiyaz sözleşmesi de kısa bir sürede imzalanabilecek. Bölgenin altyapı inşaatlarının 16 ay içinde bitirilebileceği ve Nisan 2011’de yatırımcıların hizmetine açılacağı belirtiliyor. 1000 dönüm alanda inşa edilecek sanayi bölgesinin, 10 bin kişilik istihdam sağlaması bekleniyor.


  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Abbas Gül buluştu Forum Tarih
Abbasilerde Türklerin etkinlikleri nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 27 Şubat 2014
Emeviler ve Abbasilerin halka karşı yaklaşımı Türkleri nasıl etkiledi? Tarihi Bilgiler 28 Aralık 2013
Abbasiler Döneminde Türkler Ve İslamiyet Kısaca Tarihi Bilgiler 20 Ekim 2013
Abbasi Devletinin Yıkılma Sebepleri Nelerdir Maddeler Halinde Kısaca Tarihi Bilgiler 20 Ekim 2013
Abbasilerin Kuruluşu Hakkında Bilgi Kısa Tarihi Bilgiler 11 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş