Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Bilimler EnstitüsüAbant İzzet Baysal Üniversit

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Bilimler EnstitüsüAbant İzzet Baysal Üniversit konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü

  TARİHÇE

  Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 3837 Sayılı Kanun ile 03 Temmuz 1992’de Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinde rektörlüğe bağlı olarak lisansüstü düzeyde eğitim öğretim verilmesi amacıyla kurulmuş olup, Abant İzzet Baysal Üniversitesi 22.10.1997 tarih ve 1997/63 nolu Senato Kararı ile 1998-1999 Eğitim Öğretim yılı II. Yarıyılında faaliyete başlamıştır. 2006 yılına kadar Düzce ilinde hizmet vermiş olan enstitü, Düzce Üniversitesi’nin kurulması ile 2006 yılı sonunda Bolu iline taşınmıştır.

  Enstitü, halen Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Antrenörlük Eğitimi, Mikrobiyoloji, Halk Sağlığı, Fizyoloji, Histoloji ve Embriyoloji, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Farmakoloji, Anatomi ve Biyokimya Anabilim Dallarında yüksek lisans ve/veya doktora eğitimi vermektedir.


  ENSTİTÜNÜN AMACI

  Enstitünün amacı, uluslararası standartlara sahip, bilimsel yeniliklere açık, ileri düzeyde teorik ve pratik bilgilerle donatılmış, bilimsel düşünmeyi rehber edinmiş, özgür düşünen, tartışan, araştıran, sorgulayan, etik değerlere önem veren, ürettiği bilimsel bilgileri insanlığın hizmetine sunan, sorunlara çözüm bulabilen ve var olan yapıyı geliştirmek için çalışan sağlık bilimleri alanında başarılı bilim adamları yetiştirmektir.

  Müdür
  Doç. Dr. Serap KÖYBAŞI ŞANAL

  Müdür Yardımcısı
  Doç. Dr. Erdinç SERİN

  Enstitü Sekreteri
  Çiler GÜLEN  saglikbilimleri@ibu.edu.tr


  Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, İzzet Baysal Tıp Fakültesi Morfoloji Binası

  Gölköy Kampusu 14280 BOLU

  0 374 253 53 63

  0 374 253 46 56 / 3010
   

 2. neden doktorlara amalıyat günü aza verılıyo sıkayetciyım ben cocugumu sıra bulup amalıyat ettıremıyorum bu işe el atılmasını ısrıyorum
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş