Aşka zaman yok

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 17 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Aşka zaman yok konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Otomobil” adlı maxi single’ında esprili şarkı sözleriyle dikkat çeken Sibel Mirkelam, Hafta Sonu’na verdiği röportajda “Aşk, yazdığınız sözlere etki ediyor. iyi ya da kötü mutlaka çalışmanıza katkısı oluyor. Ama hayatım bu aralar iş odaklı olduğundan aşka zaman ayıramıyorum” dedi.
  [​IMG]

  [SIZE=+0][/SIZE]* Bir yıl aradan sonra müzik dünyasına yeni bir çalışmayla döndünüz. Peki neden maxi single?

  - Aslında albüm yapmak için yola çıkmıştım. Çok derin bir repertuvar çalışması içine girdim. Bir yandan da şarkı sözleri yazıyordum. Derken “Neden kendi şarkılarımdan oluşan bir çalışma olmasın?” diye düşündüm. Ve bir maxi single yapmaya karar verdim.

  * Çalışmadaki şarkı sözleri size ait. Peki, şarkı sözü yazmak nasıl bir birikim istiyor?

  - Yaşanmışlıklarla ve iyi gözlemle alakalı ama bunun tam bir formülü olduğuna inanmıyorum. Bu insanın içinden gelen, ruhunda yaşayan bir olay. Söz yazmak, beste yapmak Allah tarafından verilmiş çok önemli bir meziyet.

  * “Otomobil” şarkısının sözlerine bakıyorum da, sanki kötü bitmiş bir ilişkiye isyan var. şarkı sözlerinizi yaşanmışlıklarınız oluşturuyor diyebilir miyiz?

  - Yarı yarıya, çünkü bir sanatkâr sadece kendisinin değil bir arkadaşının yaşadıklarını da kullanabilir. Ondan ilham alabilir. “Otomobil” şarkısının Önce nakaratı aklıma geldi. Bunu gerçekten yolda giderken yazdım. “Üstüme gelme otomobilinle, beni ezme kendi şeridimde” diye... Geri kalanını da daha sonra ona uydurmaya çalıştım.

  EUROVISION’A KATILSAM TÜRKÇE SÖYLERDİM

  * Eurovision’a katılırken müzik tercihimiz nasıl olmalı sizce?


  - Ben olsam Türkçe, yani anadilimde katılırdım. Doğrusu bu.

  * İlk albümünüz “Akıllı Kadın” hedeflerinize ulaşmanızı sağladı mı?

  - O döneme göre iyi bir çıkış yaptığımı düşünüyorum. Müzik piyasasının içinde bulunduğu şu zor dönemde tutunmanız da adınızı duyurmanız da zor. Ama ben emin adımlarla yavaş yavaş ilerlemek istiyorum. Zaman içinde çok iyi bir yere yerleşeceğimi düşünüyorum. Amacım kalıcı olmak ve şarkılarımla anılmak. Bunun için de hiç acelem yok, şarkılarımla vakit geçireceğim çok zamanım var.

  * Yurtdışına açılma planlarınız var mı?

  - Yurtdışı gerçekten çok zor ama pek çok farklı dilde şarkı söyleyen bir sanatçı olarak tabii ki yapmak isterim. Mesela ıngilizce ya da ıspanyolca bir albüm yapmak çok hoş olurdu. Dünyadaki pek çok insana ulaşan albümlerden birinde neden Türk ismi olmasın? Bu konuda karamsar olmamalıyız.

  KENDİ BAŞIMA OLMAKTAN MUTLUYUM

  *İlk albümünüzde ağabeyiniz Fergan Mirkelam’ın desteğini almamıştınız...


  - “Destek aldın mı?” diye hep soruluyor ama en önemlisi birilerinin desteği olmadan kendi çabalarınızla bir şeyler yapmanız değil mi? Hayatta hepimiz yalnızız. Her ne kadar çevrenizde aileniz de olsa kendi başımıza bireyleriz. Tabii ki arkamda bana destek olan bir ekibim var. Ama bu işin planlayıcısı benim, bundan da çok mutluyum. Çünkü bu bana çok büyük bir haz veriyor. Kendi başıma olmaktan mutluyum.

  * Söz yazarken ne tür bir duyguya kapılıyorsunuz? Örneğin ülkenin içinde bulunduğu durum, kaleminizi karamsarlaştırıyor mu?

  - Hayır... Söz yazarken ben başka bir dünyanın içindeyim.
  Gece çalışıyorum. Çünkü dünyanın karmaşasından ne kadar uzak kalırsanız o kadar özel şeyler çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum. Söz yazarken gün içinde yaşadığım ya da hayalini kurduğum olaylar, durumlar bana tercüman olabiliyor. Son dönemlerde şarkı sözlerime keyifli espriler katmayı tercih ediyorum.

  * Aşık olmak söz yazmayı olumlu etkiler mi? Hayatınızda bir aşk var mı?

  - Aşk olduğu zaman insan bambaşka biri oluyor. Yazdığınız sözlere etki ediyor, daha duygusal oluyorsunuz. Aşık olduğunuz kişiyle sürekli tartışıp kavga ediyorsanız sözleriniz de o şekilde oluyor. Yani iyi ya da kötü mutlaka katkısı oluyor. ıkinci soruya gelince... Hayatımda bu aralar iş çok önemli, aşka çok da zamanım olduğu söylenemez. Ayrıca hayatımda biri olsa bile insanların bunu merak edeceğini zannetmiyorum.

  OYUNCULUĞA SICAK BAKIYORUM
  * Dizi ya da sinema oyunculuğuna nasıl bakıyorsunuz?

  - Oyunculuğu seviyorum ve sanırım sıcak bakarım. Klip çekerken de havaya girmiyor değilim. Bunun eğitimini alabilirim, hiç belli olmaz. Güzel bir proje gelirse neden olmasın! Yapım itibariyle hiperaktif biri olduğum için macera ya da aksiyon filmlerinde oynayabilirim.


  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aşka zaman Forum Tarih
Paskalya Ne Zaman 2012 Özel Gün ve Geceler 11 Haziran 2011
Paskalya Ne Zaman Kutlanır 2012 Seviyeli-Ciddi Konular 10 Haziran 2011
Aşka Zaman Ver Kitabı - Suzanne Brockmann Kitap, Resim ve Dergi 17 Mayıs 2011
Atatürk Ne Zaman Cumhurbaşkanı Oldu? Atatürk Hakkında Herşey 20 Şubat 2011
2011 paskalya bayramı ne zaman Özel Gün ve Geceler 27 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş