Aşk Yalnızlıktır Kitap Özeti - Orhun Veli Batu

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Aşk Yalnızlıktır Kitap Özeti - Orhun Veli Batu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşk Yalnızlıktır Kitap Özet - Orhun Veli Batu Kitapları - Aşk Yalnızlıktır Kitap Tanıtım - Aşk Yalnızlıktır Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  Yalnızdım. Kendimi, kendi ellerimle çelikten bir kafese hapsetmiştim ve özgürlüğü, görüş günlerinin dar zamanlarına sıkıştırılmış bir mahkûm gibiydim. Dışarıdaki kalabalıkların sancılı, mutsuz ilişkileri, samimiyetsizliği, benim, sokağa küsmeme ve kendimi toplumdan soyutlamama sebep olmuştu.

  Dışarıdaki insan yığınları, telefon sesleri, küçük bir tıkırtı, beni anlamsız bir şekilde ürkütmeye yetiyordu. Kendimle ve toplumla barışık olduğum söylenemezdi. İlişki içinde olduğum sınırlı sayıda insan vardı…

  Ve ben; İçimde susturamadığım binlerce çığlıkla yaşam denilen kavramın içini, iş olsun diye doldurmaya çalışıyordum.” Aşkın kendi içindeki diyalektik yapısından kaynaklanan kimi yaşamsal sorunlar, insan hayatının kimi evrelerinde karşılaştığımız insanlarla, olgularla, boyutlarla bütünleştiğinde, insanın kendi kişisel yaşamında varettiği duygusal atmosfere yeni boyutlar kazandırır.

  Yazar bu kitabında, aşkın ve aşka dair duyguların ve durumların yarattığı enerjiyle, yaşama dair yeni bir algı yaratmaya çalışan insanın, varlıkla yokluk arasındaki serüvenini öne çıkarıyor.


  [​IMG]

  Aşk Yalnızlıktır

  Orhun Veli Batu
  · Babıali Kitaplığı
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789756421932
  · Sayfa Sayısı : 250
  · Etiket Fiyatı : 12.00 TL
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş