Aşk ve Onur Kitap Özeti - Randall Wallace

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 5 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Aşk ve Onur Kitap Özeti - Randall Wallace konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşk ve Onur Kitap Özet - Randall Wallace Kitapları - Aşk ve Onur Kitap Tanıtım - Aşk ve Onur Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  “ Wallace sahneler arasında nasıl geçiş yapacağını, asıl olay örgüsü ve alt olay örgüsünü oluşturup bunların birbirine nasıl bağlanacağını, gizli geçmişin ve anlatılmamış hikâyelerin rahat vermeyen ipuçlarıyla nasıl merak uyandıracağını çok iyi biliyor.”
  The Washıngton Post

  “Randall Wallace usta bir sihirbaz. Kusursuzca seçilmiş kelimelerle, büyü üzerne büyü serpiştiriyor. Öylesine şairane resimler, öylesine büyüleyici öyküler ve öylesine ilgi uyandıran karakterler uçuşuyor ki havada, insan bu büyünün içinde kendinden geçiyor.”
  Mel Gibson

  Akıllı bir asker ve tutkulu bir vatansever olan Kiearan Selkirk 1774 yılının kışında gizli bir görüşmeye çağrılır. Onu çağıran Benjamin Franklin'in ta kendisidir.

  Franklin, İngilizlerin Amerika'da filizlenmekte olan devriminin kökünü kurutmak üzere Rusya'nın acımasız ve gizemli hükümdarı Büyük Katerina'dan yirmi bin asker talep ettiğini açıklamıştır. Türklerle kanlı bir savaştan henüz çıkan böyle bir güç, Amerikan bağımsızlığının tüm umutlarını bir anda söndürecektir.

  Selkirk'in görevi hayret vericidir. Bir İngiliz paralı askeriymiş gibi Rusya'ya gidecek, tahtını sallayan Kazak İsyanını bastırması için Çariçe'ye hizmet edecek ve onu; İngilizlerin Amerika ile savaşına dâhil olmaması için ikna edecektir. Bunu başarmak için vahşi toprakları aşması, aç kurtlarla mücadele etmesi, kendini gizli suikastçılardan koruması, yağmacı Kazaklarla savaşması ve baştan çıkarıcı genç saray kadınlarıyla uğraşması gerekecektir.

  At sırtındaki savaşlar ve insan ruhunun içindeki mücadelelerle geçen tutku ve tehlike dolu bir öyküde Selkirk'in görevi, efsanevi Katerina ile romantik bir karşılaşma da dâhil olmak üzere, karşısına heyecan dolu sürprizler çıkaracaktır.

  Usta bir yazarın elinden çıkan Aşk ve Onur, okuru muhteşem bir aşk ve kahramanlıkla dolup taşan vatanseverlik romanı içinde on sekizinci yüzyıla götürürken iyinin kötüyle; merhametin acımasızlıkla ve gerçek aşkın ise bunlarla savaşını sayfalara dökmektedir.


  [​IMG]

  Aşk ve Onur

  Randall Wallace
  · Kyrhos Yayınları
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9786051210353
  · Sayfa Sayısı : 387
  · Etiket Fiyatı : 23.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş