Aşk ve Mucize!

'Aşk Hikayeleri' forumunda Dine tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Aşk ve Mucize! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni bir hafta daha başlıyor. Yeni olan her şey gibi, içinde ümit taşıyor. Belki bir mucize, biraz sihir, olmaz mı dersiniz, kim bilir?
  [​IMG]
  Geçen akşam sahnede, seyircilere “kimler aşık?” diye sordum. Üç beş kişi el kaldırdı. Gittikçe düşüyor sevdanın ağına takılanların sayısı. Eminim kimler aşkı bekliyor deseydim, daha fazla insan elini kaldırırdı. Aşka inanmayanların sayısı ise, çoktan boyu geçti.
  Neden bu kadar yabancılaştık birbirimize? Neden sevginin üstünlüğünü, hatta varlığını tartışır olduk? Kim bizi bu hale getirdi? Kendimiz mi?
  Umutlarını kaybetmiş olanların yüzlerinde hüzün var. Söyle bir bakın etrafınıza ama dikkatle bakın, fark edeceksiniz. Gözleri küsmüş, ışıksız ve o kadar sert çizgiler var ki yüzlerinde, hemen ayırırsınız. Ümidi olmadan yaşayanlar, yağmursuz büyümeye çalışan çiçeklere benzerler; ilk rüzgarda ölüp gidersiniz.
  Kırıldık, yıprandık, isteksiziz biliyorum. Biliyorum dünyanın çivisi çıktı, hepsini biliyorum. Ancak bildiklerim kabullenmeme yetmiyor. Yok sayamam, reddedemem ve asla inkar edemem. Aşkın savaşında yenik düşmem. Aşkı bulamıyorsak, hepimiz dönüp kendimize bakacağız. Bir yerlerde yanlış yapıyoruz mutlaka. Söylediğim onca aşk şarkısı bir hayal uğruna bestelenmiş olamaz!
  Bay ve Bayan Mükemmel’in peşinden koşmaktan vazgeçmekle başlayalım işe. Öyle birinin olmadığını anlayalım artık. Ayrıca şimdi mükemmel zannettiklerimizin, 5 yıl sonra da aynı nitelikleri taşıyacağına nasıl emin olabiliriz?
  Her şeye rağmen, içimizde biraz umut beslememiz gerekiyor. Güzel olayları hayatımıza çekmek istiyorsak, bizim de güzel düşünmemiz gerektiğini savunan inançlar boş değildir. Hepsi bir yana, ruhumuz, düşüncelerimiz ve hislerimizle beslenir. İçimizde yeşeren her şey, dışımızda hayat bulacaktır.
  Bugün yeni bir haftanın ilk günü, biraz kıpırdanın. Geçmişte her ne olduysa, bütün pişmanlıklarınızı, inançsızlığınızı, kırgınlıklarınızı ve küskünlüğünüzü çöpe atın. Onlar bitti! Önünde başka seçenekler, yeni insanlar ve dışarıda sizinle aynı dili konuşan birileri var. Sadece bunun için bile denmeye değer.
  Herkesin hayatında büyük, küçük mucizeler olur. Görebilir ve fark edebilirseniz, hayat size renklerini sunacaktır. Şu anda bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen pek çok insandan daha şanslısınız demektir. Sahip olduklarınız için mutlu olun ve inanın, aşk var!
  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aşk Mucize Forum Tarih
Mucize maskeyle sivilcelere ölüm! Güzellik & Bakım 12 Ocak 2010
Mucize yaratacak maskeler Güzellik & Bakım 30 Eylül 2009
Bu maskeler saçınızda mucize yaratacak Güzellik & Bakım 13 Kasım 2008
Taşkömürü yatakları hangi jeolojik zamanda oluştu kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
Hintli Cezayirli ve Anzak askerlerinin Çanakkale'ye getirilmesinin nedeni nedir kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş