Aşk acısı çeken daha çok yiyor

'Diyet Beslenme' forumunda RiVeR_Nn tarafından 3 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Aşk acısı çeken daha çok yiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşk acısı çeken daha çok yiyor

  Yapılan araştırmalara göre özellikle gençler, aşk acısını daha çok yiyerek bastırmaya çalışıyor.Yeme bozuklukları olan insanların tedavisiyle ilgilenen Priory Grubunun bin genci kapsayan araştırmasına göre gençlerin üçte biri aşk hayatındaki mutsuzlukları karşısında yemek yemeye yöneliyor.

  Araştırmaya 15 ile 24 yaşları arasındaki gençler dahil edilmiş. Ankete katılanların yüzde 60'ı açlıklarını çikolata ve fast food’la bastırdıklarını söylemiş. Uzmanlar, bunun genel yeme alışkanlıkları konusunda kaygıları artıran bir veri olduğu kanısında. Ayrıca, uzmanlar, rahatlama amaçlı yenen yemeklerin bir süre sonra yeme bozukluğunu getirebileceği uyarısında bulunuyorlar.

  KONTROL ALTINDA
  Yeme Bozukluğu Derneği'nden Sudan Ringwood, yeme bozukluğunun insanların duygularını kontrol etmeye çalıştıkları durumlarda ortaya çıktığını belirtiyor. Priory Grubu'ndan Doktor Peter Rowan ise gelecek nesli bu gençlerin yetiştireceğine dikkat çekerek 'Bu kişiler yeme alışkanlıklarını çocuklarına geçirecekler, şu anki koşullar devam ederse, yeme bozukluğu olan genç sayısı artmaya devam edecek' diyor. İngiltere'de 1.1 milyon İngiliz'e yeme bozukluğu teşhisi konmuş, ancak bu sayının çok daha fazla olduğu sanılıyor.

  AŞK ACIKTIRIYOR
  Prory Grubu'nun araştırmasına göre yetişkinlerin yüzde 52'si kendilerini kötü hissettiklerinde çikolata yerken yüzde 25'i abur cubura (cips, gofret, şekerleme vb.) yöneliyor. Uzmanlara göre en iyi yöntem ise kuşkusuz sorun olduğunu hissettiğinizde hemen yardım istemek ve yiyeceklerin yanından bir an önce uzaklaşmak...

  __________________


   

Bu Sayfayı Paylaş