Aşkın platonik mi?

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda maviboncuk tarafından 2 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Aşkın platonik mi? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşkın platonik mi?
  Başına gelebilecek en kötü aşk hali nedir? Tabii ki platonik olan! Kendini onun için yiyip bitirirsin ama onun senden haberi bile olmaz. Dur bakalım, bazen aşkını karşı tarafın gözüne sokmadan istediğine ulaşamazsın.

  ‘Ben hiç karşılıksız aşk yaşamadım' diyen yalan söylüyordur, çünkü herkes hayatında bir kez mutlaka platonik aşka yakalanmıştır; sürekli onun etrafında dolanmış, yaptığı her şakaya gülmüş, gözünün içine bakmış ama karşılık alamamıştır!

  Üzücü olduğu kesin, bu yüzden platonik aşkı itiraf etmesi de zordur. Cesur biri olarak durumu kabulleniyor ama ne yapacağını bilemiyorsan bu önerilere ihtiyacın olabilir. Bizden sır çıkmaz!

  Durum 1: Senin yanında takılıyor ama dilinde hep başkaları var!
  Arada bir kaçamak bakışlarını yakalasan da asla emin olamıyorsun çünkü baktığı sadece sen değilsin. Evet, ne yazık ki herkese mavi boncuk dağıtıyor, hatta beğendiklerini ‘Ne güzel, değil mi?' diye bir de sana gösteriyor. Senden hoşlansaydı asla böyle bir şey yapmazdı diye düşünmeden edemiyorsun.

  Ne yapmalısın? Ondan hemen uzaklaşmalısın çünkü hoşlandığın kişinin başkalarına ilgi gösterdiğini görmek seni gittikçe daha fazla yaralamaya başlayacaktır.
   

 2. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Durum 2: Süslenip püsleniyorsun ama o senin farkında bile değil!
  Hemen karamsarlığa kapılmanı gerektirecek bir durum değil bu. İki ihtimal olduğunu unutma: Ya senden hoşlandığı için iltifat etmeye utanıyor, ya da gerçekten senden hiç hoşlanmıyor. Durumu netleştirmek için biraz gözlem yapman yeterli.

  Örneğin; arkadaş grubundayken seninle konuşup şakalaşıyor, ama yalnızken senden hoşlandığı için yüzüne bakmaktan utanıyor olabilir. Ama eğer ne kalabalıkta ne de yalnızken sana ilgi gösteriyorsa, diğer alternatifleri değerlendirsen iyi edersin.

  Ne yapmalısın? Baş başa kaldığınızda bile sana bakmaktan çekiniyorsa, utangaçlığını üzerinden atmasına yardım etmeyi dene. Mesela seni gördüğünde kafasını eğiyorsa, ona gülümseyip, bir şeye canının sıkılıp sıkılmadığını sor.
   

 3. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Durum 3: Durmadan ne kadar iyi arkadaş olduğunuzdan bahsediyor!
  Bu durumu da iki farklı şekilde değerlendirebilirsin. İyi arkadaş olmanız demek, ortak bir sürü şeyiniz olduğu ve beraber zaman geçirmekten hoşlandığınız anlamına gelir. Yani günün birinde en sevdiğiniz filmi izlerken kendinizi el ele bulmanız işten bile değil!

  Diğer taraftan, bir sevgilinin görmemesi gereken şeyleri de arkadaşlığınızın samimiyeti çerçevesinde gördüğü için sana o gözle bakamayabilir. Eski sevgilin için ağlaman ya da paspal kıyafetlerle karşısına çıkman gibi.

  Ne yapmalısın? Arkadaşlığınızın samimiyet derecesine göre değişebilecek bir durum bu, ama yapılacak en mantıklı şey, işi zamana bırakmak!
  Durum 4: Seninle konuşurken her sözüne dikkat ediyor!
  Hem sana yaptığı şakaların kırıcı olmamasına dikkat ediyor, hem de kendiyle ilgili komik hikayeleri anlatırken durumu biraz hafifletiyor. Yani ne seni ne de kendini küçük düşürmemeye özen gösteriyor.

  Bir yandan da kendini durmadan övüp, iyi yönlerini ortaya çıkarıyor ve senden de aynı davranışı bekliyorsa, sana karşı ilgisiz değil demektir.

  Ne yapmalısın? Bu utangaçlığı atması için ona biraz cesaret vermelisin. Mesela, beğendiğin yönlerini takdir ederek kendinden daha çok bahsetmesini sağlayabilirsin.
   

 4. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Durum 5: Birlikteyken sana dokunmak için bahaneler yaratıyor!
  Konuşurken bazen eline ya da koluna dokunuyor, ya da durup dururken sana sarılıyor. Bunları yakın arkadaş olduğunuz için de yapıyor olabilir ama yine de bu sana dokunmaktan hoşlandığını gösterir, yani durum umutsuz değil!

  Ne yapmalısın? Durumun tadını çıkar, yakında sana olan duygularını itiraf edecektir!

  Durum 6: Sana iltifatlar yağdırıyor!
  Eğer senden hoşlanıyorsa, kendini ne kadar tutarsa tutsun bir şekilde bunu mutlaka belli edecektir. Örneğin, saçının güzel olmadığı günlerde bile sana iltifat ederek moralini düzeltmeye çalışacaktır.

  Ama eğer beğenmediği şeyleri senin nasıl hissedeceğini düşünmeden açık açık söylüyorsa kendini fazla kaptırmamanda fayda var.

  Ne yapmalısın? Sana iltifat ettiğinde ‘Yok canım, abartıyorsun' diyerek gerçek fikrini öğrenmeye çalış. Eğer ayrıntılı bir şekilde seni övmeye başlarsa senden hoşlandığını iyice belli etmiş olur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aşkın platonik Forum Tarih
Sel ve su taşkınlarına neden olan etmenler kısaca Eğitim Bilgileri 3 Mayıs 2015
Eksik baskınlık nedir kısaca Konu Dışı Başlıklar 1 Nisan 2015
Baskın gen ve çekinik gen nedir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 30 Eylül 2014
Su baskınına uğrayan bir aileye yardım eden kişiye tebrik kartı örneği Seviyeli-Ciddi Konular 3 Mart 2014
Sel Baskınlarına Karşı Hangi Önlemleri Almalıyız Eğitim Bilgileri 25 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş