Aşkın Çalmadığı Kapılar! - Candan Ünal

'Şairlerimiz Ve Şiirleri' forumunda Dine tarafından 2 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Aşkın Çalmadığı Kapılar! - Candan Ünal konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşkın Çalmadığı Kapılar!

  Mutluluğa ulaşmanın yolu nedir? Gerçek mutluluk, kendinden vazgeçtiğin anda gelir. Peki, bu mümkün mü?

  Benliğin kaybolma anı, mutluğun başladığı yerdir. Uykuda, sarhoşken veya aşıkken; benlik artık yok olmuştur. Aşkta, öz benlik hükümsüzdür. Varlığın, aşkın içinde kaybolmuştur.
  Aşk, doğduğumuz anda bizimle gelmiş, içgüdüsel bir duygu değildir. Yaşadıkça öğrenilir. Aşk bir deneyimdir. Ruhunun geliştiği ölçüde geliştirirsin aşkı.
  Birine aşık olmak, onu diğer herkesten farklı ve değişik görmemizle başlar. İnsanın yaşadığı her yerde aşk vardır ve olacaktır.
  Aslında aşk büyük bir güçtür. Kökenini araştırmak ve gerçek bir veriye dayandırmak zor olsa da, aşk keşfedilmemiş bir okyanusun ortasında duran, egzotik bir ada gibidir.
  Aşkı ne kadar yaşarsak yaşayalım, onun doğasını tam olarak anlayabileceğimizden kuşkuluyum. Başka hiçbir duygu, bir insanı ruhsal, zihinsel ve bedensel olarak bu derece ele geçiremez.
  Aşk, ruhun iyileşmesi için atılan bir adımdır. Hepimizin kendiyle ilgili yaşadığı gel-gitler vardır. Kendimizde sevdiğimiz ve sevmediğimiz yönler, zaman zaman su yüzüne çıkar. Aşka en çok ihtiyaç duyulan an, sorunların ortasında olduğumuz vakitlerdir. Kendimizle mutlu olmadığımızda, başkasını sevme arayışı başlar. Aşk, içimizdeki boşlukları doldurur.
  Aşk, önceleri herkesin korkarak kaçtığı, içine düşerse mahvolacağını düşündüğü bir duygudur. Aşk, çoğu insan için bir tuzaktır. Aşık olmaktan korkanlar, aşkın özünü kapana kısılmak olarak algılarlar. Aşkın acısından doğacak yaraların endişesini taşırlar. Aşk, ne kadar kaçarsanız, o kadar büyüğüne yakalanacağınız bir hikayedir.
  Aşkın içinde sürekli mutluluk yoktur. Aşk, gençlik gibi zaman yenik düşer. Vakti geldiğinde solmaya başlar ama geride bıraktıkları uzun solukludur.
  Aşkı arayanlar, önce kendilerinin aşık olması gerektiğini bilmezler. Aşkı bulmak için çıkılan yollarda, yaşadığınız her macera; sizi ya gerçek aşka taşır, ya uzaklaştırır. Aşk, kendinden vazgeçmekle mümkün olur. Aşkın o muhteşem sularında yüzmek için, kaç kişi egosunu, benliğini kaldırıp atacak kadar cesurdur? Bu sorunun cevabını bulduğunuzda, aşkın neden sizin kapıdan geçmediğinin sebebini de bulabilirsiniz.
  Candan Ünal
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aşkın Çalmadığı Kapılar Forum Tarih
Sel ve su taşkınlarına neden olan etmenler kısaca Eğitim Bilgileri 3 Mayıs 2015
Eksik baskınlık nedir kısaca Konu Dışı Başlıklar 1 Nisan 2015
Baskın gen ve çekinik gen nedir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 30 Eylül 2014
Su baskınına uğrayan bir aileye yardım eden kişiye tebrik kartı örneği Seviyeli-Ciddi Konular 3 Mart 2014
Sel Baskınlarına Karşı Hangi Önlemleri Almalıyız Eğitim Bilgileri 25 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş