Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 2 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Aşağı Yakacık İlköğretim Tanıtımı - Aydın Nazilli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Aşağı Yakacık İlköğretim Resimleri - Aşağı Yakacık İlköğretim Hakkında  [​IMG]


  Köyümüzde ilk defa okul 1952 yılında orta mahallede 3 sınıflı olarak açılmıştır.1972 yılına gelindiğinde Hacı Hüseyinler mahallesinde 3 sınıflı Kurtuluş ilkokulu öğretime açılmıştır. 1995 yılına gelindiğinde Çobanlar mahallesine yeni bir okul binası yapımına başlanmıştır.1999 yılında bitirilebilmiş.Ancak kesintisiz 8 yıllık eğitim kabul olunca Kurtuluş ilkokuluna ek derslik yapımı için köylüler kendi aralarında para toplayarak destek için il Milli Eğitim Müdürlüğüne baş vurmuşlardır.Bu gelişmelerden sonra Dünya bankası kontenjanından Aydın iline ayrılan bir okul yapımı kararının Valilik onayınca köyümüzde yapılmasına karar verilmiştir.
  [​IMG]

  Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu Aydın Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / NAZİLLİ

  Adı: AŞAĞI YAKACIK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: AŞAĞI YAKACIK KÖYÜ

  Telefon Numarası: 2563291051

  Faks Numarası:Bilgi Yok

  E-mail Adresi :Bilgi Yok

  Web Adresi: Aşağı Yakacık İlköğretim Okulu <


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş