Aşırı sıcaklar bebekleri de etkiliyor

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Fatma tarafından 11 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Aşırı sıcaklar bebekleri de etkiliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sıcaklarda dışarı çıkarılan bebeğin su kaybının diğer yaş gruplarına göre daha fazla olduğunu ve bunun birçok soruna sebebiyet verdiğini ifade eden Kılınç şöyle konuştu:
  “Aşırı sıcaklar bebeklerde su kaybına su kaybı ise huzursuzluk ateş gözyaşı ve idrar azalması hatta çok fazla güneş altında kalınması durumunda şuur kapanmasına bile neden olabilir. Aşırı sıcaklar dolayısıyla bebeğin hassas cildinde çeşitli kızarıklıklar ve yanık
  oluşabilir. Ebeveynler aşırı sıcaklarda bebeklerini dışarı çıkarmaktan kaçınmalıdır. Eğer zorunlu olarak bebeğin dışarı çıkarılması gerekiyorsa sabah saat 11.00’e kadar öğleden sonra ise saat 16.00 sonrası tercih edilmeli.”

  Kılınç ailelerin bebekleriyle birlikte dışarı çıktıklarında yanlarında mutlaka su bulundurması bebek ağlamasa bile aralıklarla ona su verilmesi gerektiğini bildirdi. Bebeklerin hassas olan cildinin güneş ışınlarından zarar görmemesi için çeşitli koruyucular kullanılması ve bebeğe uygun giysiler giydirilmesi gerektiğini dile getiren Kılınç şunları anlattı:
  “Tabii ki bebeklerin kemiklerinin gelişimi için güneş ışınlarına ihtiyacı var. Bebekler hava şartlarının uygun olduğu dönemlerde dışarı çıkarılmalı ve güneş görmesi sağlanmalı. Ancak bu aşırı sıcaklarda yapılmamalı. Aileler bu konuda hassas ve duyarlı olmalı.”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aşırı sıcaklar bebekleri Forum Tarih
Ramazanda aşırı sıcaklarda ne yapmalıyız Ramazan ve Hikmeti 19 Temmuz 2011
Aşırı Sıcaklar Ruh Sağlığını Bozarmı? Psikoloji 9 Ağustos 2010
Aşırı sıcaklar artıyor güneş çarpmasına dikkat Genel Sağlık 9 Temmuz 2010
Aşırı Sıcaklarda Çocukların Su Tüketimine Dikkat Edilmeli Mardin Tanıtımı 27 Ağustos 2008
Zengin Arabasını Dağdan Aşırır, Züğürt Düz Ovada Yolunu Şaşırır Atasözünün Anlamı Ne Atasözleri & Deyimler 24 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş