AİBÜ 2009'da hedefini büyüttü

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 20 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  AİBÜ 2009'da hedefini büyüttü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BOLU (İHA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof.Dr. Atilla Kılıç, İletişim Fakültesi başvurusunun YÖK tarafından kabul edildiğini ve Maliye Bakanlığı tarafından maliyet analizi yapıldığını söyledi.
  Açılması gündemde olan İletişim Fakültesi'nin son durumu ve bu yıl içinde enerji üretme anlamında yapılacak biyodizel çalışmaları hakkında bir açıklama yapan AİBÜ Rektörü Atilla Kılıç, "İletişim Fakültesine alt yapı olarak bakıldığı zaman hazır durumdayız. Üniversitenin senato kararıyla konu YÖK'e havale edildi ve YÖK tarafından kabul edildi. Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildi. Şu an maliyet analizi yapılıyor. Sanıyorum Maliye Bakanlığı'ndan olumlu bir sonuç çıkacaktır. Bizim Köroğlu Televizyonu ile ortak bir yayınımız var. Aslında bu yayın bizi yüreklendirmiştir. Alt yapıyı da o vesile ile oluşturmuş durumdayız" dedi. Bu yıl Güzel Sanatlar Fakültesi binası biterse onun bir kısmını İletişim Fakültesi olarak kullanmak istediklerini anlatan Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: "Aynı zamanda kültür merkezimizin bir kısmı da kullanılacak. Bu sene kararın çıkması beklentimiz var."

  Dizel yakıtın tek alternatifi olan biyodizel yakıt konusunda da bu sene bir projeleri olduğunu anlatan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: "Hem yakıt olarak kullanmak hem de enerji üretme anlamında Biyodizel üretimi bizim için çok önemli. Bu sene öyle bir projemiz var. Biz günlük üretimi yaklaşık 10-15 ton arası düşünüyoruz. Gereken alt yapı hazırlandı. Bu yıl TEKMER bünyesinde veya üniversitenin kendi bünyesinde bir birim olarak düşüneceğiz. O birim içerisinde biyodizel üretimi yapacağız. Dört yaşın
  üzerindeki tüm dizel, benzin kullanan araçlarda bunu kullanmayı düşünüyoruz. Hem yakıt olarak hem de elektrik enerjisi üretme anlamında kullanmayı düşünüyoruz."

  mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - AİBÜ 2009'da hedefini Forum Tarih
MS Live Messenger 2009'da "Beni Hatırla" Seçeneğinin Çalışmaması Msn Ve Mail Yardım 21 Şubat 2010
25,1 milyon kişi 2009'da THY'yi seçti Ekonomi Ve Borsa 13 Ocak 2010
Garfield Süper Kahraman/29 Ocak 2009'da Sinemalarda Sinema Film Tanıtımları 30 Aralık 2009
The Sims 3, Haziran 2009'da Türkiye'de Oyun Haberleri 4 Haziran 2009
70 li yıllar artık 2009'da Populer markalar & Moda 3 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş