Ağustos Ayı Burç Yorumları 2010

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda DeMSaL tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Ağustos Ayı Burç Yorumları 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2010 Ağustos Ayı Burç Yorumları
  Ağustos 2010 Burç Yorumu
  Aylık Burç Yorumları Ağustos


  KOÇ
  Koç Burcu Ağustos 2010 ayında ilişkiler açısından oldukça şanslı bir dönemde bulunuyor. Kendinizi pozitif bir şekilde ifade edeceğiniz güçlü bir dönem. Fiziki açıdan güzellik, çekicilik ve kendinize olan güven duygunuzun yükselişi size aşk konusunda keyifli günler yaşatabilir. Uranüs, dünyamızdan geriliyormuş gibi gözükmeye başlayacak ve tekrar Balık burcuna geçecek. Bu dönem başınıza gelenleri içselleştirmek için idealdir, bu tarihten sonra kendinizi çok da fazla isyankar hissetmeyebilirsiniz. Ağustos ortasına kadar kalacak bu etki de hayatınızda değiştirmek istediklerinizi aklınıza düşürebilir. Bu sembol 2011 de tamamen sizin burcunuza geçince yenilikleri denemeye başlayabilirsiniz ancak bu sene sizi sıkmaya başlamış konuları nasıl değiştireceğinizi düşünmek ve onlardan kurtulmak daha ağırlıklı olacaktır.Ağustos ortasında Koç-Terazi aksının 2. derecesindeki Jüpiter-Satürn arasındaki karşıt açı özellikle ilişkiler konusunda almak istemediğiniz sorumlulukları kafanızda netleştirebilir. Ya da tam tersine eğer ilişkiniz gerçekten kuvvetli ise zor günler geçiren ilişkiniz için daha güçlü olamaya karar verebilirsiniz. Yalnız Ağustos başında Jüpiter, Terazi burcundaki Mars’a karşıt açı yaptığında bir süredir kafanızı karıştıran ilişki konuları içinize kalkıp gitme hissi verebilir. Ancak bu sefer bunu yapacak kapasitede de olacaksınız.
  Hedeflerinizle alakalı konularda sosyal ilişkileri ve ekip halinde çalışmalar, tanıtımlar ve liderlik özelliklerinizi gösterebileceğiniz faaliyetler. Tutumluluk ve para elde etme konusunda yaşanacak bazı olumsuzluklar.
  Her şeyi detaylamaya çalışmanız ve içsel olarak mükemmellik arayışınızın getirdiği stresler yaşanabilir. Bu dönemde evliliğiniz veya ilişkinizle alakalı konularda yaşadığınız sıkıntılar sonucu doğal olarak kendinizi keyifsiz hissedebilirsiniz.

  BOĞA
  Ciddi ilişkinizle alakalı konularda partnerinizle aranızda oluşabilecek duygusal sorunlar. İlişkinizle alakalı son bir karara varma. Partnerinizin değişkenlikleri nedeniyle kendinizi güvende hissetmemek. Bu dönemde eğer karşılıklı olarak ortak bir noktada buluşabilirseniz ilişkinizde problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Bu yorum bakterim.com sitemizde yayınlanmaktadır. Burada anlayışlı olmak size düşüyor.
  Başkalarından elde ettiğiniz gelirler konusunda bazı belirsizlikler, kendi bildikleriniz konusunda direnme ve sabit fikirli davranmanız söz konusu olabilir. Başarılı olma isteğinizin altında yatan en önemli sebep parasal yönden güçlü olmaktır. İyice düşünmeden incelemeden risk almamalı, paranızı gerekli yerlerde kullanmaya özen göstermelisiniz. Vergiler, sigorta gelirleri, bankalarla olan ilişkilerinizde dikkatli adımlar atmalısınız. Fazla güvenli olunuşunuz ihtiyaçlarınız karşılanmadığı yada istekleriniz olmadığında sizi agresif hale getirebilir.
  Mesleki konularda harekete geçmek veya karar almak konusunda zorlanmalar. Kendinizi ortaya koymakta zorlanmalar. Bu dönemde paylaşma ve işbirliğinde bulunmaya çalışmanız gerginliklerin veya tersliklerin azalması konusunda etkili olabilir. Kafanızın içindeki bazı planların otorite konumundaki kişiler nedeniyle bekletilmesi veya onların kendi isteklerini size kabul ettirmeye çalışmaları.

  İKİZLER
  Ağustos ayında ilişkilerde gerginlik, her iki tarafında kendi görüşünde diretmesi, partnerin kendini ön plana alan davranışları ile sizin beklentileriniz arasındaki uyumsuzluk olabilir. Dikkat edilmesi halinde sorunlar konuşularak halledilebilir.
  Kendi kazanımlarınız dışındaki kaynaklardan elde edilen paralar konusunda pratik düşünmek, düzenli ve planlı davranılması gereken zaman dilimi. Genelde gelirler gündelik yapılan işler ve sağlık, hizmet konularından elde edilebilir.
  Fiziksel manada size güzellik, çekicilik getiren bu tarihleri ajandanıza kaydetmeniz faydalıdır. O ay içinde farklı alanlarda zorluklar yaşansa bile bu enerjiler aşk anlamında sizi rahatlatabilir. Ayrıca bu tarih aralıklarında duygularınızı göstermek, etrafınıza uyum sağlamak, zevk ve konfor içinde yaşamak ihtiyacınız diğer zamanlara göre çok daha ön plandadır. Kendinizden oldukça eminsinizdir. Yaşam arzunuz ve zorluklarla baş edebilme gücünüz yüksektir. Aile yaşamınız, yuvanız ve güvencenizle ilgili konularda ani kararlar vermeyiniz. Beklemede kalınız.

  YENGEÇ
  Mesleki konularda pratik olmak zorunluluğu, özgür hareket edememek veya girişimde bulunamamak nedeniyle sıkıntılar. Mesleğiniz gereği staj görme zorunluluğu, işinizi fazla rutin buluşunuz ve kendinizi iyi bir şekilde ifade edemediğinizi hissetmek, günlük temponun yoğunluğu ve asıl işlerinizi yapmakta zorluk çekme. Detaylı işler nedeniyle keyifsizlik, çabuk dağılma ve odaklanmak açısından zorlanmalar. Mesleki konulardaki eğitim sürecinin getirdiği fiziksel yorgunluklar. Merkür üçüncü geri hareketi. (Başak burcunda): Yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilişkiniz, eğitim hayatınızla ilgili konularda ani kararlar vermeyiniz. Beklemede kalınız. İş hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda yaratıcı özelliklerinizi olumlu bir şekilde ifade edebilirsiniz. İstek ve canlılığınız oldukça yüksektir. Bireylik duygunuz ve mücadele gücünüz her türlü girişimde ön saflarda yer almanızı sağlar. Yaratma ve bir amacı gerçekleştirme dürtünüz yüksek olduğundan engelleri kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Kendinizden oldukça eminsinizdir. Yaşam arzunuz ve zorluklarla baş edebilme gücünüz yüksektir. Ağustos ayının ilk günleri Jüpiter ve Mars, Plüton ile iletişime geçip enerjinizi arttırabilir. Böylece kendi içinizde bir değişimi yapacak gücü bulabilirsiniz. Ağustos ortasındaki Jüpiter-Satürn arasındaki açı bu isteklerinizi daha kontrollü olarak da yapabileceğinizi,
   

 2. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  ASLAN
  Birebir ilişkiler ve dış dünyada kendinizi son derece tutkulu ve sevgisine sahip çıkan bir kişi olarak rahatlıkla ifade edebileceğiniz bir dönem. Kendinizle yüzleşme konusunda da etkili bir zaman dilimi.
  Girişimcilik, cesaret, güç, kontrol ve hâkimiyetin oldukça etkili olduğu ve her türlü gelişimin sağlanması adına kendinizi en iyi şekilde ifade edebileceğiniz olumlu bir dönem.
  Parasal konularda aşırı iyimserliğin getireceği harcama meyli. Eğitmenlik, deneyimler, yabancılarla ve yurtdışı bağlantılı ilişkiler yoluyla gelen kazanımlar.

  BAŞAK
  Partnerinizle aranızda oluşabilecek gerilimler ve size karşı olan eleştirilerin yarattığı gerginlikler. Hassasiyetinizin yüksek oluşu veya eşinizin iş yoğunluğu nedeniyle yaşanan sıkıntılar. Karşılıklı olarak anlayışlı olunması gereken zaman dilimi.
  Başkaları vasıtasıyla elde edilen gelirler. İş ortaklığı veya eş kaynaklı gelirler konusunda etkili bir dönem. Eşiniz veya sevgilinizle olan ilişkinizin size sağlayacağı maddi faydalar.
  Duygusal açıdan hassas bir dönem. Bazı eski rahatsızların çok can sıkıcı olmasa da ilgilenmeniz gereken bir etki yaratması. Kendinizi oldukça sevmeniz ve hayatı pozitif yönden görmeniz gerekli olan bir dönem.

  TERAZİ
  Ciddi ilişkiler açısından en şanslı olduğunuz dönem olarak gözükmekte. Bu dönemde karşınıza çıkabilecek yeni kişiler olduğu gibi, beraberliğinizde de gayet olumlu bir süreç geçirebilirsiniz.
  Dikkatli olunması gereken tarih aralığı ise 11 Ağustos- 15 Ekim arası yönetici gezegeniniz Venüs ilişkilerinizde karşılıklı uyum ve dengenin devamı için çatışmalardan kaçınmanız gerektiğini gösterdiği gibi, sorunlarınızı görmezden gelmenizin de problemlerin daha fazla büyümesine yol açabileceğinin göstergesidir.
  Otoriterle olan ilişkilerinizi güçlü tutmalı, çatışmak yerine uzlaşı içinde olmalısınız. bu devrede kurulacak iyi bir diyalog size iş yaşamınız açısından olumlu katkılar getirebilir.
  Kendi kazanımlarınız dışındaki gelirler açısından dikkatli hareket etmeye çalışmalı, riskli işlerden uzak durmalı, parasal ilişkilerinizi güçlü tutmaya çalışmalısınız. Kuşkulu ve kuruntulu davranışlar göstermeniz, parasal yönden güvencede olmak adına başkalarını zorlamanız veya güç uygulamaya kalkmanız yanlış olabilir. Kredi ödemeleriniz konusunda düzenli hareket etmeli, başvurularınızda ise bütçenize göre hareket etmeye özen göstermelisiniz.

  AKREP
  Yakın çevrenizle olan ilişkiler, yazışmalar, yolculuklar yoluyla iletişimde bulunmanız açısından destekleyici olacaktır. Kimileriniz bu süreçte evlenmeyi ve bir yuva kurmayı düşünebileceği etkiler altındadır. Sosyallik ve sevgi ihtiyacınız, karşı cinsle temaslarınız gayet olumludur. Barış, güzellik ve estetik duygunuz yükselir. Bu yükseliş güzelliklere olan tutkunuzu yoğunlaştırır. Yeni bir aşkın müjdecisi olan bu tarih aralıklarında kendinizi ilişki konusuna gayet rahat ifade ettiğinizi hissedebilirsiniz
  Yaratma ve bir amacı gerçekleştirme dürtünüz yüksek olduğundan engelleri kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Başkalarıyla olan her türlü temasınızda zihinsel manada gerilimden uzak, mantıklı düşünmeye açık ve olayları iyi kötü veya yanlış doğru anlamıyla değerlendirebilirsiniz.
  Riskleri göze alarak başarılı bir dönem geçirebilirsiniz. 6. Evinize geçici bir süre için geçen Uranüs, size aktivasyon kazandıracak. Satürn ve Jüpiter bu yıl çevre ilişkilerine gereken önemi vermeniz gerektiğini vurguluyor. Acele etmeden gerekli girişimleri yaparken; kendinizi sağlama alacak projeler üzerinde yoğunlaşmalı, şansınızı doğru alanlarda kullanmayı amaçlamalısınız. Birlikte olduğunuz kişilerle güç birliği içinde olmalısınız.
   

 3. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  YAY
  Yakın çevrenizle güçlü ilişkiler ve iş hayatınızla ilgili girişimlerde bulunmak adına etkili. Parasal girişimler açısından etkili bir dönem. Kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade edebilir, maddi kazanımlarınızı çoğaltmanızı sağlayan ilişkiler kurabilirsiniz. üstlerinizle ve kariyerinizde payı olan kişilere ılımlı davranmalısınız. Hatalar açık bir dönemde olacaksınız.
  İşinizle ve ortaklıklarla ilgili yararlı olacak, sizi yüceltecek kişileri seçme konusunda son derece beceriklisiniz. Evlilik sizin için önemli bir konu haline gelecektir. Kariyerli ve üstün kişilerin varlığı evlilik kararı almanıza neden olacaktır. Bu dönemde evleneceğiniz kişinin, mesleki konularda başarılı ve özel yetenekleri olmasına dikkat edeceksiniz.Bu konuda ailenizden de gerekli desteği alacaksınız. Bazılarınız sosyal yaşantılarının size sunacağı fırsatları derin duygularla pekiştireceksiniz. Karşı tarafın maddi olanaklarını sizin için kullanmasıyla mutlu olacaksınız. Yakın ilişkilerinizde düşünce birliği, içinde olduğunuz kişilerle olumlu paylaşımlar yaşayacaksınız. İletişim konusunda zorluk çekmeyecek, kişisel özgürlüğünüze çok önem verecek ve zihinsel enerjinizi çok yüksek kullanacaksınız.

  OĞLAK
  Aşk açısından olumlu bir süreç. Sabit fikirlilikten uzak kalmanız halinde mutlu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Aşk konusunda seçicilik ve her detayın üzerinde durmak ve mükemmeli arzulamak gibi etkiler yaratabilir.
  Gündelik iş temponuz açısından ilişkilerinizi güçlü tutmaya çalışmalısınız. Mesleki açıdan bir ortaklık veya eşiniz vasıtasıyla gelişmeler yaşayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu, paylaşmaya ve işbirliğine açık olmak, pasif tepkiler yerine girişimci davranmak olmalıdır. Tam tersi bir durum içsel olarak gerilimlere ve hareketsizliğe neden olarak dönemin olumlu gelişmelerinde yararlanmanız önünde engel oluşturabilir.
  Yoğun temponun getirdiği yorgunluklar, keyifsizlik durumu görülebilir. Birebir iş ilişkisinde bulunduğunuz kişiler veya eşiniz kaynaklı sağlık problemleriyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Boğaz rahatsızlıkları, bel ağrıları ve psikolojik yönden alınganlık hali gibi durumlar oluşabilir.

  KOVA
  Ailenizle olan ilişkinize lütfen dikkat ediniz. Aşkta şanslı ve aktif bir dönem olarak gözükmekte. Mars gezegeninin tutkulu yönü ortaya çıkarken, yeni bir aşk ilişkisi, flört ve erotizm gücünüzün yükseleceği bir dönem olarak geçebilir. Maceraya dönük beraberlikler açısından da etkili gözükmekte. Jüpiter gezegeninin de ağustos ayında aynı yaşam alanından geçiyor oluşu şansınızı ikiye katlamakta. Aşk hayatınız ve birebir ilişkileriniz canlanmaya başlar. Sosyallik ve sevgi ihtiyacınız, karşı cinsle temaslarınız gayet olumludur. Barış, güzellik ve estetik duygunuz yükselir. Bu yükseliş güzelliklere olan tutkunuzu yoğunlaştırır. Yeni bir aşkın müjdecisi olan bu tarih aralıklarında kendinizi ilişki konusuna gayet rahat ifade ettiğinizi hissedebilirsiniz. Fiziksel manada size güzellik, çekicilik getiren bu tarihleri ajandanıza kaydetmeniz faydalıdır. O ay içinde farklı alanlarda zorluklar yaşansa bile bu enerjiler aşk anlamında sizi rahatlatabilir.
  Maddi ve manevi çıkarlarınızın söz konusu olduğu alanlarda lütfen dikkatli olunuz. İş hayatınızla ilgili paylaşımlarınızda dengeli davranınız. İş hayatınızı ilgilendiren parasal konulardaki sözleşmelerinizi iyice inceleyiniz veya işle ilgili başvurularınızı beklemede tutunuz. Ani kararlar vermeyiniz.

  BALIK
  Duygusal konularda seçici davranacağınız ve dış dünyada kendinizi belirli bir mesafe koyarak ifade etmekten hoşlansanız da olumlu bir süreç olarak gözükmekte.
  Aktif ve girişimcilik enerjisi. Gündelik iş hayatınızla ilgili konularda daha hırslı olacağınız bir dönem. 3 yıl sürmesi beklenen yeni bir dönem için ilk startın verilmesi.Maddi açıdan aktif ve girişimcilik enerjisinin hakim olacağı bir dönem.27 Ağustos-17 Eylül arası dönemde ortaklık ve ilişkiler yoluyla edinilen kazanımlar ve destekler var. Karşıt burcunuzda meydana gelecek geri hareket nedeniyle özel ilişkinizle ilgili mevzularda gereksiz konuları büyütmeyiniz. Karşılıklı yapıcı manada konuşmaya deneyiniz. Yeni iş teklifleri, ortaklık ilişkileri ve iş sözleşmelerinde dikkatli olunuz. İmza atmadan önce etraflıca gözden geçiriniz.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş