Ağlamak Güzeldir Kitabı - Elfie Donnellyi

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ağlamak Güzeldir Kitabı - Elfie Donnellyi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağlamak Güzeldir Kitap Özet - Elfie Donnellyi Kitapları  Kitap Özet

  İnsan sevdiklerini unutur mu hiç?
  Michael, annesi, babası, ablası ve dedesiyle mutlu bir hayat sürmektedir. Dedesi ile arasında çok özel bir bağ vardır. Ancak bir gün dedesinin eskisi kadar güçlü olmadığını fark eder. Çok çabuk yorulmakta ve çok fazla uyumaktadır.

  Dedesinin kanser olduğunu öğrendiğinde, bir şey ilgisini çeker Michi'nin: Yetişkinler bu hastalık hakkında konuşmaktan çekinmekte, hatta yalan söylemektedirler. İyi, ama niçin?
  Ağlamak Güzeldir, dedesini çok seven bir çocuğun hayata ve ölüme dair öğrendiği çok önemli bir bilgiyi olabildiğince yalın ve sömürmeden anlatıyor: İnsan ne zaman ki hatıralardan silinir, işte o zaman sahiden ölür!  “Fevkalade sakin, huzur verici, estetik açıdan güzel; ama hepsinden önemlisi bir yetişkin-çocuk sevgisi ilişkisinde ölümü böylesine yüreklice ve zerre sömürmeden işlemesi açısından ulaşılmaz, zirve bir eserdir.”
  Sybil Gräfin Schönfeldt
  Zeit

  ELFIE DONNELY: İngiliz bir baba ve Avusturyalı bir annenin çocuğu olarak Viyana'da büyüdü. Çok genç yaşta gazeteciliğe soyundu. Annesinin de çalıştığı APA adlı medya ajansında işe başladı. 1973'te Berlin'e taşındı. Alman ikinci kanalı ZDF'de Aslan Dişi (Löwenzahn) adlı programın yapımcısı Peter Lustig'le evlendi. SFB için radyo oyunları yazmaya başladı. İlk kitabı Servus Opa, sagte ich leise Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü'nü (1978) aldı. Kitabı yazdığında 26, ödülü aldığında ise 28 yaşındaydı.

  Aynı kitap ona Hans-im-Glück ve Die Silberne Feder Ödülü'nü kazandırdı. Gördüğü ilgi üzerine roman televizyona uyarlandı. Bu film de Adolf-Grimme Ödülü' nde (1979) gümüş madalyaya layık görüldü. Adını dünyanın en ücra köşesine taşıyan iki karakter oldu: Benjamin Blümchen ve Bibi Blocksberg. Her ikisinin de kısa sürede radyo oyunu ve sesli kitabı yapıldı. İlki için 65, ikincisi için 41 bölüm yazdı. Sesli kitabı 54 milyon sattı.

  Bilgisayar oyunu ve çizgi filmi yapıldı. Yedi yıl sonra tüm telif haklarını satıp İspanya'nın en büyük adası Mayarko'ya taşındı. Sesli kitap, radyo oyunu, film senaryosu, dizi senaryosu ve yapım-cılıkla yetinmeyen Donnelly, yetişkinler için de iki polisiye yayımladı: Kein einziges Wort ve Wenn der Tod entlässt. Bunlar da diğer çalışmaları kadar takdir gördü.
  Eserleri 16 dile çevrilen Donnely, Ibiza'da yaşamakta…


  [​IMG]

  Ağlamak Güzeldir

  Elfie Donnellyi
  · Çizmeli Kedi
  · Basım Tarihi : 08 - 2010
  · ISBN : 978-605-5671-74-7
  · Sayfa Sayısı : 128
  · Çevirmen : Lara Pohlig
  · Etiket Fiyatı : 7.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağlamak Güzeldir Kitabı Forum Tarih
Kazılarda çıkartılan eşyalar geçmişe ait hangi bilgileri elde etmemizi sağlamaktadır Tarihi Eserler Antikalar 30 Ocak 2017
Ağlamak çiçek hastalık yıldız gaga geçtiği öykü kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 25 Nisan 2014
Kuşların pencere önünü kirletmemesini sağlamak için ne yapmalıyım ? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 24 Mart 2014
Atatürk'ün ülkede birlik ve beraberliği sağlamak için yaptığı inkılaplar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Rüyada Ağlamak Ne Anlama Geliyor Rüya Tabirleri 20 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş