AğLama AbLacığım

'İslami Kıssalar & Hikayeler' forumunda Dine tarafından 24 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  AğLama AbLacığım konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AğLama AbLacığım

  Ablacığım! Benimle oynar mısın? Ama sen ağlıyorsun. Neden ağlıyorsun ki..? Seni ağlatan bu soğuk taşlar mı ablacığım? Lütfen ağlama artık yoksa ben de ağlarım. Hem ben ağlarsam çığlık çığlığa ağlarım. Ben küçüğüm ablacığım ufacık kalbim tertemiz benim. Tıpkı senin hayallerinin temizliği gibi. Benim ağlayışımı melekler arşa ulaştırır ablacığım senin mazlumluk kokan dualarının ulaştığı gibi. Ben çok ufağım ama sesim çok gürdür ablacığım. Hadi gel benimle tut elimi. Oturma kara vicdanlıların soğukluğunu taşıyan bu taşların üzerinde. Fakültenin kapısında yıkılmasın hayallerin.

  Ben büyüyünce hakim olacağım ablacığım. Seni ağlatanları senin göz damlalarınla yargılayacağım. Her bir damlaya yüzyıllar vereceğim. Benim ikna odalarım olmayacak. Benim iknam açtığım avuçlarımda olacak. Ama ben ağlatmayacağım ablacığım. İnanıyorsun bana değil mi?

  Benim de seninki gibi hayallerim var ablacığım. Fakültenin kapısında sizlerle duracağım. Ama oyuncak olmayacak ve hiç ağlamayacağım. Hep mütebessim olacak şirin yüzüm. Ağlama artık ablacığım. Bitkin olmasın üzerinde durduğun ayakların.

  Elinde duran kitabı mı okuyorsun ablacığım? O' nun kelamını ben de biliyorum.
  "...İnanıyorsanız üstünsünüz." diyor değil mi? Ben de inanıyorum ablacığım. O'na da inanıyorum sana da ve hayallerine de..

  Alıntıdır...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - AğLama AbLacığım Forum Tarih
Kazılarda çıkartılan eşyalar geçmişe ait hangi bilgileri elde etmemizi sağlamaktadır Tarihi Eserler Antikalar 30 Ocak 2017
Ağlamak çiçek hastalık yıldız gaga geçtiği öykü kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 25 Nisan 2014
Kendi düşen ağlamaz kompozisyon Atasözleri & Deyimler 24 Nisan 2014
Kuşların pencere önünü kirletmemesini sağlamak için ne yapmalıyım ? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 24 Mart 2014
Atatürk'ün ülkede birlik ve beraberliği sağlamak için yaptığı inkılaplar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş