Ağ Bağlantıları'na daha hızlı erişmek

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ağ Bağlantıları'na daha hızlı erişmek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kötü gidişat: XP'de Başlat menüsünden Ağ Bağlantıları'na ulaşılabiliyordu. Fakat Vista'da Ağ Bağlantıları'na ulaşmak için "Ağ ve Güvenlik Merkezi"ni kullanmak çok karmaşık. Kayıt defterineyeni bir girdi ekleyerek, Windows'un Explorer'ınızda Ağ Bağlantıları'nı göstermesini sağlayabilirsiniz.

  [​IMG]
  Ağ bağlantıları: Basit bir kayıt defteri değişikliğiyle ağ bağlantılarına daha hızlı erişebilirsiniz.

  Kayıt defterinde yapacağınız küçük bir kurnazlıkla "Ağ Bağlantıları"na Windows Explorer'ın sürücü listesinin hemen altından ulaşabileceksiniz. Özellikle Vista kullanıcıları için, ihtiyacınız olduğunda,
  doğrudan Ağ Bağlantıları'na ulaşıyor olabilmek size zamandan tasarruf sağlayacak. XP için, "Başlat" menüsünden "Çalıştır"a "regedit" yazarak "Tamam"a tıklayın, kayıt defteri açılacaktır. Vista için diğer seçeneğimiz
  olan "Başlat" menüsündeki arama kutusuna "regedit" yazarak "Enter"ı tuşlayabilirsiniz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ MyComputer\NameSpace" yolunu bulduktan sonra menüden "Düzen | Yeni | Anahtar"ı seçin.

  {992CFFA0-F557-101A-88EC-00DD010CCC48}

  Yukarıda gördüğünüz şekilde parantezlerle birlikte değeri girip "Enter"a basın. Daha fazla işlem yapmanıza gerek kalmadan Kayıt Defteri'ni kapatıp, Windows Explorer'ı yeniden başlattığınızda Ağ bağlantıları kullanıma hazır olacaktır.
   

Bu Sayfayı Paylaş