Açılır-Kapanır Bir Masa Nasıl Seçilir?

'Dekorasyon' forumunda NeslisH tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Açılır-Kapanır Bir Masa Nasıl Seçilir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Açılır-Kapanır Bir Masa Nasıl Seçilir?


  Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz ancak büyük davetler için de son derece pratik olabilecek bir yemek masasına mı ihtiyacınız var? Büyüyebilen masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar için bize kulak verin.

  Yemek masası almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 5 şey:

  Masanızın, açıldığı zaman yemek odanıza sığacağından emin olun...

  Sandalyelerinizi geriye doğru çektiğinizde yeterince yer kalmasına ve masaya servis yapabilmek için etrafında yürüyüş alanı kalmasına dikkat edin.

  Tasarımına önem verin

  Masanın altına doğru katlanan, açılır-kapanır kapaklar, alanla ilgili sıkıntınız varsa son derece pratik bir çözüm olabilir. Bazı modellerde kapaklar masaya kelebek mekanizması denilen bir düzenle entegre edilmiştir. Bu sistemde kapaklar düzenli bir biçimde masanın altında saklanabilir.

  Masayı kolayca açıp kapayabiliyor musunuz?

  Masanızı satın alırken destek almadan kendi başınıza açıp kapayabiliyorsanız bu, masanın işlevsel bir tasarıma sahip olduğunu gösterir. Tereddüt etmeden satın alabilirsiniz.

  Masanın kaliteli olup olmadığını satın almadan önce test edin

  İyi bir katlanır masa rahatça açılır kapanır, aynı zamanda dayanıklı malzemeye sahiptir. Bu tip masaları sık sık kullanıyorsanız, örneğin evinizde sık misafir ağırlıyorsanız sağlam bir mekanizmaya sahip olmasına dikkat edin. Çünkü narin yapıdaki modeller çabuk aşınıp, kolayca kırılabilir.

  Sandalyelerin ölçüsünü alın

  Satın aldığınız masanın yüksekliği ile sandalyelerin yüksekliğinin uyumlu olmasına dikkat edin.Sandalye ile masanın alt kısmı arasında 18-20 cm boşluk kalmasına özen gösterin. Ayrıca her sandalye arasında 60 cm'lik bir dirsek mesafesi olacak şekilde bir düzen oluşturmaya çalışın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Açılır Kapanır Masa Forum Tarih
Açılır Kapanır Yatak Modelleri Dekorasyon 19 Nisan 2010
Bir Kapı Kapanır Bir Kapı Açılır - Bir Kapı Kapanır Bir Kapı Açılır Kitap Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 8 Kasım 2009
Bir kapi acilir bir kapi kapanir kitap özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 3 Eylül 2009
Açılır Kapanır Navigation Menüsü Web Programlama & Scriptler 14 Ocak 2009
Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açılır Sosyal Paylaşım Siteleri 28 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş