Açıklamalı Çok Hoş Bayan Ceket Modeli (Şemalı)

'Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar' forumunda Mavi_inci tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Açıklamalı Çok Hoş Bayan Ceket Modeli (Şemalı) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Açıklamalı Çok Hoş Bayan Ceket Modeli (Şemalı)

  [​IMG]


  [​IMG]


  Modelimiz
  11 ilmek üzerine kuruluyor. Baş ve sonlarda 2 şer ilmek fazladan yaparsanız daha düzgün görünür.
  2 ilmek başlangıç ters örülüyor. Şimdi bir artırma yapıyoruz ama nasıl? İki ilmeğin arasındaki ipi şişe takıp onu örüyoruz. 2 ters ördük aradaki ipi şişe taktık onu da ters ördük.
  1 ters 1 düz 1 ters 1 düz yanındakiyle beraber örülecek yani bir eksiltmiş olacağız. İlk sırada
  bu işlemden sonra 6 ters örüyüruz. Bir örnek bitti. Aradaki ipi şişe takıp bir artırıyoruz onu ters örüyoruz. 1 ters 1 düz 1 ters 1 düzü yanındakiyle beraber örüp 6 tersle devam ediyoruz. Birinci sıra bu şekilde devam ediyor.
  İkinci sırada kenar ilmeğimiz varsa onu ördükten sonra beş düz örüyoruz. İlk sırada birlikte ördüğümüz ilmeğimizi yönüne dikkat ederek bu sefer bir önce geleniyle ters örüyoruz. 1 düz 1 ters 1 düz aradaki ipi şişe takıp ters örüyoruz ve iki düz. Tekrar 5 düz 6 ncıyı yanındakiyle beraber ters ve 1 düz 1 ters 1 düz aradaki ipi şişe tak ters örüp iki düz örüyoruz. Böyle böyle ikinci sırayı da tamamlıyoruz. Artırma ve eksiltmeler hem önde hem arkada yapılacak.
  Üçüncü sıra kenar ilmeklerimizden sonra 1 ters 1 düz 1 artırma ters ve 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz yanındakiyle beraber örülecek 4 tersle sona erecek. Aynı işlemleri tekrar ederek 3. sırayı da tamamlıyoruz.
  dördüncü sıra: 3 düz dördüncü yanındakiyle beraber ters örülecek 1 düz 1 ters 1 düz 1 artırma ters 1 düz 1 ters 1 düz. Sıra sonuna kadar bu şekilde tekrarlanacak.
  beşinci sıra: Kenar ilmeğinden sonra 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz 1 artırma ters 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz yanındakiyle beraber örülecek 2 ters.
  altıncı sıra : 1 düz iki ilmek birlikte ters 1 düz 1 ters 1 düz 1 artırma düz 1 düz 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz
  yedinci sıra: Kenar ilmeğinden sonra 1 artırma ters 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz yanındakiyle beraber örülecek. Bundan sonraki beş ilmek kesilme sırası gelene kadar geliş yönünde örülecek 6.ilmeğimiz ters. 1 ters artırma 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz yanındakiyle birlikte ve beş ilmek geliş yönünde bir ters olarak devam edilecek.
  Sekinci sırayı ikinci sıradan başlayarak tekrar edeceğiz. Yalnız 5 düz değil bu sefer ilmekler geliş yönünde örülecek. Diğer sıralarda da aynı şekilde. Ördükçe verev bir şekil alıyor. kolay gelsin

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Açıklamalı Çok Hoş Forum Tarih
açıklamalı çok hoş bluz ve delikli panço modeli El Örgü Örnekleri 4 Şubat 2009
Yeni Bayan Hırka Modeli-Çok Şık Bayan Hırka Modeli(Açıklamalı) Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 17 Ekim 2010
Kız Çocukları İçin Çok Şirin Örgü Elbise Modeli (Acıklamalı) El İşi Çocuk Bebek Örgüleri 5 Nisan 2010
Gusül Abdesti Nasıl Alınır Açıklamalı Dini Sohbetler Dini Forum 20 Temmuz 2012
Peygamber Efendimizin Açıklamalı Hadisleri Sünnetler & Hadisler 18 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş