Açık Soru Bank 2.0.1

'A-B' forumunda Siraç tarafından 20 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Açık Soru Bank 2.0.1 konusu Açık Soru Bank 2.0.1

  Üreticiden : Açık Soru Bank, öğretmenlere yönelik hazırlanmış ücretsiz bir soru bankası programıdır. Soru bankasına kolayca sorular ekleyebilir, eklediğiniz bu sorularla kolayca sınavlar hazırlayabilirsiniz.

  Programın Genel Özellikleri :

  1- Soruları ders, seviye, ünite ve konu bazında sınıflandırabilme.
  2- Kolayca soru ekleme, bu sorulardan sınavlar yapabilme.
  3- Cevap anahtarları çıkarabilme.
  4- Sorulara çözüm/cevap ekleyebilme.
  5- Sorulara MS Word denklem düzenleyicisi kullanarak, OpenOffice Math kullanarak veya MathType kullanarak denklem ekleyebilme (Hangi programı kullanarak denklem ekleyecekseniz, adı geçen programın bilgisayarınızda yüklü olması şarttır.).
  6- Sorulara resim ekleyebilme.
  7- Eklenen resimleri, denklemleri istenen şekilde soruya hizalayabilme.
  8- Sınav hazırlama işleminden önce soruların sıralarını karıştırabilme (Bu sayede farklı gruplar oluşturabilirsiniz.).
  9- MS Word, OpenOffice.Org ile tam uyumludur.
  10- Sorularınızı şifreleyerek kaydedebilme.
  11- Sorulara MS Paint ile programın içinden çizim ekleyebilme.
  12- “doc” veya “rtf” dosyasından kolaylıkla soru ekleyebilme.
  13- Sorulara MS Word kullanarak programın kendi içinden imla denetimi yapabilme (Bu özelliğin kullanılabilmesi için MS Word bilgisayarda kurulu olmalıdır.).
  14- Soruları tek tek ithal edebilme (MS Word veya OpenOffice ya da WordPAD uyumlu olarak kaydedilebilir. Dilerseniz herhangi bir RTF editör ile de açabilirsiniz.).
  15- Oluşturulan sınavı veya cevap anahtarını doc, rtf veya html olarak kaydedebilme (Bu sayede oluşturduğunuz sınavlarınızı kaydederek USB belleklerinizde taşıyabilirsiniz. MS Word veya OpenOffice ile açabilirsiniz.).
  16- Programda veri kaybını en aza indirmek için yedekleme sistemi mevcuttur. Sorularınızın tamamını yedekleyebilir, isterseniz bu yedeği kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.
  17- Açık Soru Bank, GNU/GPL lisanslıdır, yani açık kaynak kodludur. Kaynak kodlarıyla dağıtılmaktadır. Bu nedenle kesinlikle virüs veya kötü amaçlı yazılım/kod içermez.
  18- Programda soru paket sistemi bulunuyor. Program ile kaydettiğiniz sorulardan istediklerinizi program yardımıyla kolayca, diğer kullanıcılarla paylaşabileceksiniz. Ayrıca diğer kullanıcıların hazırladığı soru paketlerini kendi programınıza ekleyebileceksiniz.
  19- Programda bulunan sorularınızın özelliklerini toplu olarak Toplu Soru İşlemleri aracı ile kolaylıkla değiştirebileceksiniz.
  20- Programın videolu yardım dosyaları mevcuttur. Bu sayede, programın nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak görebileceksiniz.

  BU SÜRÜMDE YAPILAN YENİLİKLER :

  1- Bazı küçük hatalar giderildi.
  2- Veritabanı daha hızlı hale getirildi.

  SourceForge.net: OpenQB (Açık SoruBank): Downloading ...
   

Bu Sayfayı Paylaş