Açıköğretim kayıt dondurma işlemine ilişkin bilgiler

'Açık Öğretim AÖF' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Açıköğretim kayıt dondurma işlemine ilişkin bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine kayıtlı öğrencilerin öğretime devam edebilmeleri için yaptırmaları gereken bir işlemdir. Kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağı, kayıt yenilemenin yapılacağı tarihler ve kayıt yenilemede istenecek belgeler ilgili öğretim kurumu tarafından adaylara duyurulmaktadır.

  İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerine kayıtlı öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini, her yıl belirtilen tarihler içerisinde bankaya Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 1. taksit bedellerini ödeyerek yaptırabilirler. Anadolu Üniversitesince kamuoyuna duyurulan tarihler ve belirtilen esaslar çerçevesinde gereken kayıt yenileme işlemlerini yaptırmayan öğrencilerin kayıtları -yeniletme yapmadığı o yıl için - dondurulmuş sayılır. Yani o yıla ait Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 1. taksit bedellerini ödemeyen öğrenciler kayıtlarını dondurmuş sayılırlar.

  2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu´nun 44.maddesine dayanılarak hazırlanan Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav yönetmeliğinin 10 maddesinde şu hüküm yer almaktadır:

  Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrenciler, öğrenime devam edebilmek için her öğretim yılı başında 9 uncu maddedeki esaslara uygun olarak kayıtlarını yenilemek zorundadırlar.
  Kaydını yenilemeyen öğrenciler, o öğretim yılında sınavlara giremezler ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu öğrencilerin öğrenime devam edebilmeleri için izleyen öğretim yılında mutlaka kayıtlarını yenilemeleri gerekir.
  İki yıl üst üste kaydını yenilemeyen öğrencilerin fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir.

  Kayıt yeniletmeyen öğrenciler kayıtlarını dondurdukları yılı izleyen yıl kayıt yeniletmek zorundadırlar. Aksi takdirde iki yıl üst üste kaydını yeniletmedikleri için fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir.

  İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerine kayıtlı öğrenciler kayıt yeniletmedikleri yıla ait Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı ödemelerinden sorumlu değillerdir. Kayıt dondurdukları yılı izleyen yılda kayıt yenileterek kaldıkları yerden öğrenimlerine devam edebilirler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Açıköğretim kayıt dondurma Forum Tarih
2013 Açıköğretim Kayıtları Ne Zaman Başlıyor Açık Öğretim AÖF 24 Eylül 2012
2013 Açıköğretim Lisesi Kayıt Tarihleri Açık Öğretim AÖF 7 Ağustos 2012
2013 Açıköğretim Kayıtları Tarihleri Açık Öğretim AÖF 4 Ağustos 2012
Açıköğretim bahar dönemi kayıt yenileme 2012 Açık Öğretim AÖF 15 Ocak 2012
2012 Açıköğretim Kayıt Yenileme Açık Öğretim AÖF 11 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş