Açıköğretim için ek yerleştirme yapılacak.

'Eğitim Haberleri' forumunda HiTMaN47 tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  Açıköğretim için ek yerleştirme yapılacak. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Açıköğretim için ek yerleştirme yapılacak.
  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, YÖK Genel Kurulu'nun ek yerleştirmeyle ilgili kararına ilişkin bir açıklama yaptı.

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, daha önce merkezi yerleştirmede bir yere yerleşen öğrencilerin, ek yerleştirmede tercih yapamadıklarını anımsatarak, ''Şimdi örgün programları kazananlara açıköğretim programlarını tercih etmeleri için bir hak verilecek'' dedi.

  Yarımağan, AA muhabirine YÖK Genel Kurulu'nun ek yerleştirmeyle ilgili kararına ilişkin bir açıklama yaptı.

  Sadece Açıköğretim Fakültesine ek bir yerleştirme yapılacağına dikkati çeken Yarımağan,getirilen yeniliğin ''örgün programları kazanmış olan öğrencilere de tercih yapabilme hakkı verilmesi'' olduğunu kaydetti.

  Yarımağan, ''Daha önce merkezi yerleştirmede bir yere yerleşen öğrenciler ek yerleştirmede tercih yapamıyordu. Açıköğretimi kazananlar diğer tarafları isteyebiliyorlardı, ama örgün programı kazananlar hiçbir yeri isteyemiyorlardı. Şimdi örgün programları kazananlar için açıköğretim programlarını tercih etmek ile ilgili bir hak verilecek'' diye konuştu.

  Bundan sonra ek yerleştirmede böyle bir imkan verileceğini belirten Yarımağan, bu sene ek yerleştirmede böyle bir imkan verilmediği için ikinci bir ek yerleştirme yapılacağını söyledi. Yarımağan, bu konuya ilişkin ayrıntılı duyurunun önümüzdeki günlerde yapılacağını bildirdi.

  Öte yandan bu sene üniversitelerdeki boş kontenjanlara yapılan ek yerleştirmeye, merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adayların başvuramayacağı, ek yerleştirmede tercih yapabilmek için hiçbir yere yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin ''kontenjansız programlarına yerleştirilmiş'' olmak gerektiği bildirilmişti.

  (ALINTI)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Açıköğretim için yerleştirme Forum Tarih
2013 Açıköğretim Kayıtları Ne Zaman Başlıyor Açık Öğretim AÖF 24 Eylül 2012
2013 Yılı Açıköğretim Sınavı Tarihleri Açık Öğretim AÖF 24 Eylül 2012
2013 Açıköğretim Lisesi Kayıt Tarihleri Açık Öğretim AÖF 7 Ağustos 2012
2013 Açıköğretim Kayıtları Tarihleri Açık Öğretim AÖF 4 Ağustos 2012
2012 Açıköğretim lisesi sınavları ne zaman Açık Öğretim AÖF 15 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş