AÖF Halkla İlişkiler Programı Bölümü Dersleri

'Açık Öğretim AÖF' forumunda DeMSaL tarafından 6 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  AÖF Halkla İlişkiler Programı Bölümü Dersleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AÖF Halkla İlişkiler Programı Dersleri - AÖF Halkla İlişkiler Programı - Açıköğretim Halkla İlişkiler Programı Bölümü - Halkla İlişkiler Programı Bölümü ÖnLisans Programı - Açıköğretimde Hangi Dersler Okutulacak


  GENEL BİLGİ

  Halkla İlişkiler Önlisans Programı, 1993 yılında Uzaktan Eğitim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar özel ve kamu sektöründe halkla ilişkiler elemanı olarak çalışabilmektedirler.
  PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

  Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Uzaktan Eğitim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

  Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

  AMAÇ

  Bu program, günümüzde önemi gittikçe artmakta olan halkla ilişkilerin kamu ve özel sektöre en iyi şekilde eleman yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Bu programın ders içeriğinde halkla ilişkilerde iletişim, halkla ilişkilerde ortam ve araçlar, davranış bilimleri, iknacı konuşma gibi uygulamayı gerektiren dersler yer almaktadır.

  SUNULAN OLANAKLAR

  Halkla İlişkiler Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.


  1. Sınıf Halkla İlişkiler Ders Proğramları
  Genel İşletme
  Davranış Bilimlerine Giriş
  İktisada Giriş
  İletişim Bilgisi
  Uygarlık Tarihi
  Temel Bilgi Teknolojileri
  Hukuka Giriş

  Yabancı Dil Dersleri
  İngilizce
  Almanca
  Fransızca


  2. Sınıf Halkla İlişkiler Ders Proğramları
  İkna ve Konuşma
  Halkla İlişkiler Uygulamaları ve Örnek Olaylar
  Halkla İlişkiler
  Türk Dili
  Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
  Halkla İlişkiler Uygulama Teknikleri
  Kurumsal İletişim Yönetimi
  Halkla İlişkiler Yazarlığı
   

Bu Sayfayı Paylaş