9 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  9 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı bölgelerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile bu akşam saatlerinde Ankara çevrelerinde kuvvetli, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İstanbul il genelinde aşırı olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara'nın doğusu, Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında 3 ila 5 derece azalacak, Marmara'nın batısında 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.  UYARILAR

  AŞIRI YAĞIŞ UYARISI: Yağışların: bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İstanbul il genelinde aşırı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile bu akşam saatlerinde Ankara çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (su baskını, dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bölgenin kuzey ve doğusunda (Kırklareli, İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya) kuvvetli, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İstanbul il genelinde aşırı olması bekleniyor. Rüzgar batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyon ile zamanla Uşak çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı, doğusu ile iç kesimleri parçalı çok bulutlu, Isparta çevreleri ile bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Adana'nın İç kesimleri, Osmaniye ve Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara, Kırıkkale ve Eskişehir çevreleri, yarın (Cuma) kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat ve Konya) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Ankara ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile Amasya, Çorum ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz'in batısında fırtına, Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısında kuvvetli ve aşırı olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, 3 ila 5, batısı kuzeyden 4 ila 6, gece ve sabah saatlerinde 8 kuvvetinde, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde,Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı, gece ve sabah saatlerinde 3,0m ila 4,0m,Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, gece ve sabah saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m gec ve sabah saatlerinde 3,0m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de Kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, kuzeyi güneydoğudan2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş