9 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 9 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  9 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Cuma) güney ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta esecek.
  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cuma) öğleden sonra Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Nevşehir, Niğde, Yozgat, Kayseri ve Sivas) ile bu akşam saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bolu ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cuma) öğleden sonra Diyarbakır, Adıyaman, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, doğusu 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu batıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve kuzeybatı 3 ila 5, yarın (Cuma) sabah batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatı, gece batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş