9 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 9 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  9 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre: Yarın (Pazar) ülkemizin büyük bir bölümünde yerel olmak üzere kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülmesi bekleniyor.Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Düzce, Sinop, Kayseri, Sivas, Erzurum, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı,yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Karabük,Kastamonu, Düzce, Sinop, Kayseri, Sivas, Erzurum, Erzincan ve tunceli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Bölge geneli parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) batısı (Antalya, Burdur, Isparta)ile Kahramanmaraş, Mersin, Osmaniye ve Adana'nın iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Bölge geneli parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) Eskişehir, Konya, Niğde, Kayseri ve Sivas çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.Yağışların: öğle saatlerinden sonra Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Bölge geneli parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Düzce, Kastamonu, Bartın, Karabük ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu, yarın (Pazar) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Adıyaman, Batman ve siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğu doğusu kuzeybatı yarın tamamı kuzeydoğudan 2 ila 4, batı ve kuzeybatı batısı gece güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) sağanak yağışlı,Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın kuzeybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de Batı ve güneybatı, gece güneydoğudan 2 ila 4 yarın güneyi 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı,Rüzgar: batı ve güneybatıdan, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mayıs 2010 Günlük Forum Tarih
12 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 12 Mayıs 2010
11 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 11 Mayıs 2010
10 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 9 Mayıs 2010
8 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 8 Mayıs 2010
7 Mayıs 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 7 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş