9 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 9 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  9 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale ile yarın (Salı) sabah saatlerinde İzmir'in kuzey ilçelerinde (Dikili ve Bergama), öğle saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bolu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Karadeniz Bölgesi'nde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) olmak üzere kuzey ve doğu bölgelerde artacak, güneybatı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak.

  RÜZGAR :Marmara ile zamanla yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta, Marmara ile güney ve iç kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Çanakkale çevreleri ile yarın (Salı) sabah saatlerinde İzmir'in kuzey ilçelerinde (Dikili ve Bergama), öğle saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bolu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde yağmur ve sağanak şeklinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, taşkın vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), İç Anadolu, Güney ve İç Ege ile Göller Yöresi'nde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Bursa ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Salı) İzmir'in kuzey ilçelerinde (Dikili ve Bergama) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında doğu, zamanla kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur, sabah saatlerinden itibaren Antalya, öğle saatlerinde Mersin çevreleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Göller yöresinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/s) olarak esecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevreleri, yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin kuzeybatısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı), öğle saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Salı) bölgenin güney ve doğusunda hafif, öğle saatlerinde ise Ankara'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli, bölgenin güneyinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/s) olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Düzce çevreleri, gece saatlerinden itibaren bölgenin batısı ve zamanla bölge geneli yağmurlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Artvin çevreleri, gece saatlerinde bölgenin doğusu ile Ordu, Tokat, Giresun çevreleri, yarın (Salı) öğle saatlerinde bölgenin orta kesimleri ile Gümüşhane ve Bayburt çevreleri yağmurlu geçecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi aralıklı, batısı gece ve yarın (Salı) öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege ve Batı Karadeniz ile gece ilk saatlerde Güney Ege, Sinop açıkları ve Batı Akdeniz'de fırtına, Batı Akdeniz ile gece ilk saatlerde Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5,gece ilk saatlerde Sinop açıklarında güneydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz'de 4,0 ila 5,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6,gece ilk saatlerde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, güneyinde 2,0m ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzeyi kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, güneyi güney ve batı yönlerden 3 ila 5, zaman zaman 6,Güney Ege: batı ve güneybatıdan 4 ila 6, gece ilk saatlerde güney ve güneydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, güneyinde geceyarısından sonra 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7, gecenin ikinci yarısında 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Akdeniz açıklarında 3,0m ila 4,0m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş