9 kişi öldü, yol için çalışmaya başladılar

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 10 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  9 kişi öldü, yol için çalışmaya başladılar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  MALATYA (İHA) - Malatya'daki Arapgir-Divriği karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 9 kişinin hayatını kaybetmesi, 16 yıldır bitirilemeyen yolu yeniden gündeme getirdi.

  Kaza sonrasında AK Parti Malatya Milletvekillileri Öznur Çalık ve İhsan Koca ile CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Arapgir ilçesine gelerek burada kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve ilçe halkına başsağlığı dileğinde bulundu. Vatandaşlar, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz'ün de bulunduğu taziyelerin kabul edildiği çay bahçesine gelen Milletvekillerinden, Arapgir-Divriği karayolunun biran önce bitirilmesi için girişimlerde bulunulmasını istedi.

  AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, vatandaşların yanında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı arayarak, Arapgir-Divriği karayolunun bir an önce bitirilmesi için yardım talebinde bulundu. Bakan Binali Yıldırım'ın ise sorunun çözümü için her türlü desteği verme sözü verdiği belirtildi. CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu da yolun bir an önce tamamlanması için girişimlerde bulunacağını söyledi.
  Öte yandan, kazanın meydana geldiği noktada hiçbir cep telefonu şebekesinin olmaması nedeniyle kazanın geç fark edilerek, sağlık yardımının zamanında ulaştırılamadığı belirtilirken cep telefonu operatörlerinin bölgeye baz istasyonu kurmaları için de girişimlerde bulunulacağı kaydedildi.

  Bu arada, kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri Arapgir Devlet Hastanesi morguna sığmayınca, ilçe merkezindeki caminin cenaze yıkama bölümüne konuldu. Cesetlerin kokmaması için de cenaze yıkama bölümüne CHP'li Aslanoğlu'nun girişimi ile klima takıldı.

  Cenazelerin 11 Ağustos Pazartesi günü kaldırılacağı ve İstanbul'dan çok sayıda Arapgirlinin ilçeye gelmekte olduğu öğrenildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kişi öldü için Forum Tarih
Kadir Has ve ailesinin ekonomik durumlarının iyileşmesinde hangi kişisel özellikleri etkili oldu Biyografi & Otobiyografi 31 Ocak 2017
Osmanlı Devleti'nin dağılmasında milliyetçilik akımlarının nasıl bir etkisi oldu? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Aynur Aydın Yok Oldum Ben Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 12 Ocak 2012
Bora duran beni öldürdün şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 12 Ocak 2012
Ebru Polat & Tan Olanlar oldu şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş