9 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  9 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Akşam saatlerinden itibaren Edirne, Çanakkale, Kırklareli ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye, yarın (Salı) sabah saatlerinde İzmir ve Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara'da lodosla birlikte 1 ila 3 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.


  UYARILAR

  SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri), Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) yer yer don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Edirne, Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri, yarın (Salı) sabah Kırklareli çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden itibaren lodos bölgenin batısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı zamanla kıyı kesimleri çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde İzmir ve Muğla çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde sis bekleniyor. Akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde lodos kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeybatısı parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis, gece saatlerinde kuzeydoğusunda don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis, Gümüşhane, Bayburt ve Çorum çevrelerinde don olayı görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis, gece don olayı görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Kuzey Ege’de fırtına, Güney Ege ile akşam Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar; Orta ve Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Batı Karadeniz’de güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde. Dalga: 0,5 ila 1,0m Batı Karadeniz’de 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.

  MARMARA
  Az bulutlu, Parçalı bulutlu batısı yağmurlu .Rüzgar; güney ve güneybatıdan 4 ila 6, gece 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Öğleden sonra 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar; Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 6 ila 8, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m kuzeyinde 3,0 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan gece kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş