9 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 8 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  9 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek sağanak yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bandırma) ile bu akşam saatlerinde Ordu, Tokat, Adana'nın iç kesimlerinde, yarın (Cumartesi) Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı Karadeniz, Ege, Batı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacak, Orta Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Akdeniz'de 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bandırma) ile bu akşam saatlerinde Ordu, Tokat, Adana'nın iç kesimlerinde, yarın (Cumartesi) Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara'da kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) başta denizcilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Kırklareli,Tekirdağ, Yalova ve Bilecik) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Bursa ve Bilecik'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel)yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ile yarın (Cumartesi) Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, bu gece saatlerinde Kütahya'nın yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Adana'nın iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey ve doğusu ile yarın (Cumartesi) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların yarın (Cumartesi) Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey ve batısı ile bu akşam saatlerinde Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ile bu akşam saatlerinde Diyarbakır çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Batı ve Orta Karadeniz ile Marmara’da fırtına; Ege ile yarın (Cumartesi) Akdeniz’de fırtınamsı rüzgâr bekleniyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı gece saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 6 ila 8, Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatı, doğusu batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz’de 2,5 ila 3,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga; 2,0 ila 3,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, yarın (Cumartesi) 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga; 2,0 ila 3,0m, Görüş; İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın (Cumartesi) sabah açıklarında 5 ila7, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın (Cumartesi) batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5m, Görüş; İyi.

  VAN GÖLÜ
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga; 0,5 ila 1,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş