9 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 9 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  9 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (perşembe) Marmara'nın batısı, Kıyı ve Güney Ege ile Antalya ve Burdur çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, ülkemizin güneydoğusunda kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.


  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI İLE SİS UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri, öğle saatlerinde bölgenin batısı yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (perşembe) sabah saatlerinden itibaren kıyı kesimleri (İzmir, Aydın, Muğla) ile öğle saatlerinde Manisa, Denizli ve Uşak çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Antalya ve Burdur çevreleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis görülecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ile birlikte bölgenin doğusunda hafif buzlanma ve don olayı görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte Kastamonu ve Bolu'nun yüksek kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis ile birlikte Çorum, Tokat, Gümüshane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda yer yer sis ile birlikte bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, sabah saatlerinden sonra batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatı, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi, sis anında zayıf.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş