9 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 9 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  9 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinde Isparta, Burdur, Afyon ,Uşak ve Kütahya, gece saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ile yarın (Pazartesi) İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir, Ankara, Bolu, Düzce, Kars ve çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin edilmektedir.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, ancak güney, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının; güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Kırklareli ile öğle saatlerinden sonra Sakarya, Bursa ve Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu bu akşam ilk saatlerde Afyon, Uşak ve Kütahya, yarın (Pazartesi) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kütahya, Uşak, Afyon ve Denizli çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ

  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu bu akşam ilk saatler ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Burdur ile Isparta çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazartesi) parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazartesi) kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA


  Orta Ege'nin batısında yarın sabah fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu gece saatlerinde Batı Karadeniz'in batısı sağanak yağışlı geçecek, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu gece kuzeybatıdan 3 ila 5 batısı gece 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 batısı gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu gece kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu Kuzey Ege'nin kuzeyi gece saatlerine kadar sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 yarın kuzeybatıdan 3 ila 5, Orta Ege'nin batısı 5 ila 7, Güney Ege'de kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Ege'de yarın 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kıyılarda kuzeydoğu gece güneydoğudan 2 ila 4 açıklarda batı yönlerden 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Orta Akdeniz ile Batı Akdeniz açıklarında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Değişik yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ağustos 2010
30 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ağustos 2010
29 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ağustos 2010
28 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ağustos 2010
27 Ağustos 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş