80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu Kumluca Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu Hakkında - 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu Tanıtım - 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu Resimleri - 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri
  [​IMG]


  BEYKONAK İLKÖĞRETİM OKULU

  2009- 2010 Eğitim Öğretim yılı 1. dönemi 24 EYLÜL 2009 başladı..


  Okulumuzun Tarihçesi

  Okulumuz ilk defa eğitim öğretime 1949 yılında açılmıştır.Kasabamızda açılan ilk okuldur. Okulumuzda görev yapan ilk öğretmenimiz Rıfat KOCABIYIK’ tır.1941 – 1949 yılları arısında üç sınıflı ve birleştirilmiş olarak eğitim yapan okulumuz, ihtiyaca cevap veremez hale gelince, 1949 yılında, o zaman için yapılan beş derslikli binaya taşınarak ilkokul olarak eğitim ve öğretimine devam etmiştir. Okulumuz kasabamıza, yeni bina ve ek derslik olarak beş defa yenileme ve ilavelerle hizmet vermiş, yine ihtiyaca cevap vermede yetersiz kaldığı için, altıncı kez yeni bir bina daha yapılmıştır. Şu anda içinde eğitim öğretim yaptığımız yeni binamız; 05.11.2003 tarihinde o zamanın okul Müdürlüğü tarafından geçici kabulü yapılmış ve 17.11.2003 tarihinde buraya taşınarak eğitim öğretime başlanmıştır.Yeni okulumuz 20 derslikli olup şu anda ana sınıfı ile birlikte 17 şubesi vardır. Bütün sınıflar 2’er şubedir. Dersliklerden ayrı idare odaları, 2 adet Öğretmenler odası, Mutfak, Kantin, Yemekhane, Duşlar, Soyunma Giyinme Odaları, Spor Odası, Konferans Salonu, İş Eğitimi Odası, Resim-iş Atölyesi, Satranç Odası, Teknoloji Odası, Bilgisayar Laboratuarı, Rehberlik Servisi, Kütüphane gibi bölümleriyle eksiksiz ve ideal eğitim- öğretim ortamı sağlanmıştır. Okulumuz taşıma merkezi olan bir okuldur. Beşikçi ve Belen Köylerinin öğrencileri okulumuza taşınmaktadır. Taşımalı öğrencilerin öğle yemekleri okulumuzun zemin katındaki yemekhanede verilmektedir. Şu anda bahçesinde eski okul binası, iki katlı idareci lojmanı, sahne ve kantin olarak kullanılan bölümü ile, basketbol sahası ve voleybol sahası bulunmaktadır. Bahçesinde 19 adet fıstık çamı, 11 adet zeytin ağacı, 10 tane portakal ve 5tane palmiye ağacı mevcuttur Bahçe alanı 5500 m2 dir. Okulumuzun ilçemiz Kumluca’ ya uzaklığı 6 km olup her yirmi dakikada toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanmaktadır.

  80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, 80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / KUMLUCA

  Adı: 80. YIL BEYKONAK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: 80.YIL BEYKONAK İLKOĞRETİM OKULU

  Telefon Numarası: 2428826027

  Faks Numarası: 2428826027

  E-mail Adresi: beykonak07@hotmail.com

  Web Adresi:80. Yıl Beykonak İlköğretim Okulu

  [​IMG]

  [​IMG]
  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş