8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Dine tarafından 21 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali


  8. kez gerçekleştirilecek Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nde 20 ülkeden 53 film gösterilecek.


  ''Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak itiraz etmek üretmek eylemek ve düşlemek için...''

  8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali İstanbul Kars ve Sinop'ta 12 Mart-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

  Filmmor Kadın Kooperatifi tarafından bu yıl 8. kez gerçekleştirilecek Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nin filmleri 12-21 Mart tarihlerinde İstanbul'da Fransız Kültür Merkezi Goethe Enstitüsü İstanbul Modern salonlarında gösterilecek.


  Festival 10-11 Nisanda Kars'a 17-18 Nisanda Sinop'a gidecek. Festival ayrıca bu yıl Creteil Kadın Filmleri Festivali (Festival De Films De Femmes) ortaklığıyla 31 Mart-6 Nisan tarihleri arasında Türkiye'den kadınların filmleriyle Fransa'da olacak.

  Filmler ''Marleen Gorris Toplu Gösterimi'' ''Carole Roussopoulos Anısına'' ''Ermenistan KIN (Kadın) Filmleri Festivali Seçkisi'' ''Jin Jiyan Azadi'' ''Cins Cinsiyet Cinsiyetler'' ''30 Yıl Sonra 12 Eylül'' ''Sinemada Kadınlar: Melek ya da Şeytan Masum ya da Fettan ya da Hiç Kimse'' bölümleri altında izleyici ile buluşacak.

  8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'nin kapanışında Türk sinemasındaki cinsiyetçiliğe dikkati çekmek amacıyla düzenlenen ''Altın Bamya'' ödülleri verilecek.

  Daha fazla bilgi için: filmmor.com
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş