8. sınıflar için SBS heyecanı yarın

'Eğitim Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 5 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  8. sınıflar için SBS heyecanı yarın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8. sınıflar için SBS heyecanı yarın

  ANKARA (ANKA) - İlköğretim öğrencileri için büyük önem taşıyan Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) yarın 8. sınıf, pazar günü ise 7. sınıf öğrencileri katılacak. 6. sınıflar ise 13 Haziran’ı bekleyecek. Sınava, 8. sınıflardan yaklaşık 1 milyon 30 bin, 7. sınıflardan 1 milyon 50 bin öğrenci girecek.

  SBS, tüm il merkezleri ile yurt dışında Lefkoşa, Trablusgarp, Riyad, Medine, Cidde, Aşgabat, Bakü ve Bişkek'de gerçekleştirilecek. Sınava Türkiye saatiyle 10.00'da başlayacak. 8. sınıfların sınavı yarın saat 10.00'da başlayacak ve 120 dakika sürecek. Adaylara 100 soru yöneltilecek. 7. sınıfların sınavı da pazar günü saat 10.00'da başlayacak ve adaylar 90 soru yanıtlayacak. Sınav 100 dakika sürecek. Sınava, 8. sınıflardan yaklaşık 1 milyon 30 bin, 7. sınıflardan 1 milyon 50 bin öğrenci katılacak
  Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirme işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların en geç saat 09.30'da sınav yerlerinde hazır olmaları gerekiyor. Adayların, sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport, en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi de bulundurmaları isteniyor. Kimlik belgeleri yanında olmayan öğrenciler kesinlikle sınava alınmayacak.

  -SBS’YE ÖĞRENCİLER BAŞI AÇIK GELECEK-

  Sınav başladıktan sonra ilk 30 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak, ilk 60 dakika içinde ise sınav salonu terk edilmeyecek. Sınav bitimine 15 dakika kala salonda özürlü öğrenciler hariç en az iki öğrenci sınıfta tutulacak. Öğrenciler sınava başı açık, temiz, düzenli ve aşırılığa kaçmayan bir kıyafetle girecek. Salon görevlileri öğrencilere soru kitapçıklarını ve cevap kağıtlarını kontrol ederek dağıtacak. Öğrenciler de kontrol ederek eksik sayfa veya baskı hatası varsa kitapçığın değiştirilmesini isteyecek.

  -TARIM İŞÇİ ÇOCUKLARI YEDEK SALONDA SINAVA ALINACAK-

  Soru kitapçıkları A ve B olmak üzere iki ayrı türde olup, öğrencilerin kitapçık türünü cevap kağıdına doğru olarak işaretleyip işaretlemediklerini salon görevlileri kontrol edecek. Sınav başvuru tarihinden sonra başka il ve ilçelerdeki okullarda nakli olan öğrencilerin durumları il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilerek, öğretim görmekte oldukları il ve ilçelerdeki sınav merkezlerinin yedek salonlarında sınava alınmaları sağlanacak. Tarım işçilerinin çocukları için de aynı uygulama gerçekleştirilecek.

  8. sınıfların sınav sonuçları 13 Temmuz 2009'da, 6 ve 7. sınıfların sınav sonuçları 31 Temmuz 2009'da açıklanacak. Sonuçlar, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile M.E.B Ortaöğretime Geçiş Sistemi internet adreslerinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Okul müdürlükleri internet adreslerinden sınav sonuç belgesinin çıktısını alacak, onaylayıp mühürleyerek imza karşılığı öğrenciye verecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - sınıflar için heyecanı Forum Tarih
6. 7. 8. Sınıflar İçin Kompozisyon Örnekleri Makaleler-Denemeler 3 Mart 2012
2. Sınıflar İçin Atatürk Şiirleri Şiirler 18 Şubat 2011
3. Sınıflar İçin Matematik Soru Bankası - Matematik Soruları Öğretmenlerimizin Bölümü 16 Şubat 2011
7. Sınıflar İçin Soru Bankası - Tüm Dersler Öğretmenlerimizin Bölümü 16 Şubat 2011
4.Sınıflar İçin İngilizce Yaprak Testler Öğretmenlerimizin Bölümü 27 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş