8. sınıf müzik öğrenci çalışma kitabı

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda maliksrdgn tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. maliksrdgn

  maliksrdgn Üye

  8. sınıf müzik öğrenci çalışma kitabı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  arkadaşlar öğretmenim benden müzik öğrenci çalışma kitabını doldurmamızı söyledi lütfen bana yardımcı olur musunuz ? yoksa karnede kırık göreceğim:'(
  öğretmen biraz pinti az puan veriyor lütfen yardımcı olur musunuz?
  yalnız ben 8. sınıfımm
   

 2. maliksrdgn

  maliksrdgn Üye

  ya niye hiç kimse bana yardımcı olmuyor lütfen bana yardım edin
   

 3. bnmde cevaplara ihtiyacım var
   

 4. syf 18 Bu yıl, 80. yıldönümü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun başlangıcında milletimizin “kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk Devleti” kurmak üzere “ya istiklâl ya ölüm” ilkesi ile başlattığı Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşımız yer almaktadır. Bu süreç içinde Erzurum ve Sivas Kongrelerini takiben 23 Nisan 1920’de, millî iradeye dayanan Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış ve bütün dünyaya karşı, yayınladığı beyanname ile “egemenliğin kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğunu” ve “Büyük Millet Meclisi’nin üzerinde hiçbir makam bulunmadığını” ilân etmişti. Gerçi bu meclis ve bu meclisin içinden çıkan ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti”, yapısı ve işleyişi yönünden, aslında ismi konmamış bir cumhuriyet yönetiminden farksızdı. Ama Millî Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın zaferle bitişini ve Lozan Antlaşması’yla bağımsızlığımızın bütün devletlerce onayını takiben, artık devlet yönetiminin daha açık biçimde isim alması gerekiyordu. İşte 29 Ekim 1923 günü yapılan Anayasa değişikliği ile bu husus da yerine getirildi ve bu yıl 80. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet ilân edildi.

  Cumhuriyet, egemenliğin kaynağının millete ait olduğunu kabul eden devlet şekli demektir; dolayısıyla devletin temel organlarının seçimle iş başına geldiği bir yönetim biçimidir. Bu rejimde Devlet Başkanı olan Cumhurbaşkanı da milletçe veya milletin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçilir. Cumhuriyet yönetimi bu niteliği ile şüphesiz ki demokrasinin en gelişmiş şekli, demokrasi prensibinin en iyi uygulanmasını temin eden bir siyasi rejimdir.
   

 5. ya müzik kitabı 8.sınıf sayfa 10 un cevabını verin
   

 6. Türkiye de, ulusal marş yazılması önerisi, önce 1920 yılında İsmet Paşa dan (İnönü) geldi. Maarif Vekaletinde bu öneriyi dikkate alarak bir yarışma düzenledi. O günlerde Türk Kurtuluş savaşı en heyecanlı günlerini yaşıyordu; toplumda ulusal bilinci pekiştirecek, ulusçuluk duygusunu daha da canlı kılacak bir marşa gereksinme duyuluyordu. Yarışmada ayrıca güfteyi yazacak olana 500TL, besteyi yazacak olana 1.000TL. ödül vereceği duyuruldu. Yarışmaya katılan 724 şiirden hiçbiri başarılı bulunmadı. Mehmet Akif Ersoy, böyle bir ödülden rahatsızlık duyduğu için yarışmaya katılmamıştı. Dönemin Maarif Vekil Hamdullah Suphi (Tanrıöver) ,Mehmet Akif e Mektup yazıp, kendisi için sakıncalı gördüğü konularda güvence verdikten sonra Mehmet Akif, 48 saat gibi kısa bir sürede marşın güftesini yazıp imzasız olarak Maali Vekaline gönderdi. T.B.M.M nin 1 Mart 1921 tarihli toplantısında okunan bu şiir, 12 Mart 1921 tarihli toplantıda da ulusal marş olarak kabul edildi.
   

 7. Banada sayfa 21in cevabını verir misiniz şmdiden saolun:D
   

 8. b şıkkı m.akif ersoy. 1.1924
  2.1937
  3.1938
  41927
  5.1916
  6.1924
   

 9. yha arkadaşlar 22'nci sayfayı yapan var mı bu arada 21'i yapan da yanlış yapmış
   

 10. 21.sayfa
  sol üst.1924
  sağ üst.1924
  sol orta.1936
  sağ orta.1927
  sol aşağı.1938
  sağ aşağı.1937

  b)mehmet akif ersoy
   

 11. sayfa 18'in cevabını söylermisiniz?
   

 12. Büşra Korkmaz

  Büşra Korkmaz Yeni Üye

  8. sınıf müzik kitabı
  Sayfa18

  Bu yıl, 80. yıldönümü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun başlangıcında milletimizin “kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk Devleti” kurmak üzere “ya istiklâl ya ölüm” ilkesi ile başlattığı Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşımız yer almaktadır. Bu süreç içinde Erzurum ve Sivas Kongrelerini takiben 23 Nisan 1920’de, millî iradeye dayanan Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış ve bütün dünyaya karşı, yayınladığı beyanname ile “egemenliğin kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğunu” ve “Büyük Millet Meclisi’nin üzerinde hiçbir makam bulunmadığını” ilân etmişti. Gerçi bu meclis ve bu meclisin içinden çıkan ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti”, yapısı ve işleyişi yönünden, aslında ismi konmamış bir cumhuriyet yönetiminden farksızdı. Ama Millî Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın zaferle bitişini ve Lozan Antlaşması’yla bağımsızlığımızın bütün devletlerce onayını takiben, artık devlet yönetiminin daha açık biçimde isim alması gerekiyordu. İşte 29 Ekim 1923 günü yapılan Anayasa değişikliği ile bu husus da yerine getirildi ve bu yıl 80. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet ilân edildi.

  Umarım yardmcı olabilmişimdir..
   

 13. Büşra Korkmaz

  Büşra Korkmaz Yeni Üye

  Sanat yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesidir.Bu ifade sözle olursa şiir, roman, öykü...ezgi ile olursa müzik, resim ile olursa ressamlık, oyun ile olursa aktör veya aktris...Sanat, insan topluluklarının yüksek niteliğini belirlemede çok büyük önem taşır.Bu yüksek değer , yüksek incelik, beceri, ince yetenek ve işte bunların hepsini yapabilmek , sanatkarlığın birleşmiş ifadesidir.Sanatçılar paha biçilmez insanlardır.Sanatçılık bir yetenektir ve doğuştan gelir.Milletvekili, bakan, Cumhurbaşkanı olabilirz, fakat sanatçı olmak istemekle olunmaz kabiliyet, yetenek ve beceri ister.
   

 14. do do sol la si do la mi do sol fa sol la re mi
   

 15. 8. sınıf sayfa 38 'de ki kuşlar şarkısının ritimleri lazım yardım edebilir misiniz?
   

 16. arkadaşlar cevaplarıı vereliim lütfeen
   

 17. 51.sayfadaki CENEŞEyihiçbir yerde dinlemek için bulamadım sınavda onu okuyacağız dinlemem gerek yardımcı olun lütfen
   

 18. arkadaşlar banada yardım edebilirmisiniz şimdiden sağolun
  :)
   

 19. 9. sayfayı sçylermisiniz nutfen
   

 20. arkadaşlar sizin cevağladığınız sayfalar benim kitabımda farklı bir etkinlik. Acaba sizin kitabınız meb tarafından düzenlenmiş olan değil mi?
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - sınıf müzik öğrenci Forum Tarih
8. Sınıf Müzik ve Fen Eğitim Bilgileri 8 Ocak 2014
8. Sınıf Müzik ve Fen Konu Anlatım Öğretmenlerimizin Bölümü 11 Mart 2013
8. sınıf müzik proje görevi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 28 Mart 2011
Anasınıfı Müzikli Rondlar Notaları Okul Öncesi Eğitim 21 Şubat 2011
Okul Öncesi - Anasınıfları İçin Müzikli Rondları Okul Öncesi Eğitim 7 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş