8 Ocak 2011 Cumartesi Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  8 Ocak 2011 Cumartesi Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8 Ocak 2011 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Hatay, K.maraş, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman, Ardahan, Kars, Iğdır, Malatya ve Mardin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar; kıyı kesimlerimiz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile K.maraş, Malatya ve Mardin çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu, Marmara ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
  Yağışların; Sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde, akşam saatlerine kadar Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziatep ve Kilis evrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Göller Yöresinde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA:
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis, bölgenin güneydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  EGE: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AKDENİZ: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Hatay çevreleri kuvvetli olmak üzere, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerine kadar K.maraş çevreleri yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Isparta ve Burdur'da yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas, Kayseri, Niğde ve Karaman, Öğle saatlerinde Kayseri ve Niğde çevreleri hafif kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde batısında yer yer sis, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyılarda yağmur iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Malatya çevreleri akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, Ardahan, Kars ve Iğdır çevreleri akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar batısı ile Mardin ve Batman çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların, akşam saatlerine kadar Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2011 Cumartesi Forum Tarih
TV'de Bugün Ne Var 29 Ocak 2011 Cumartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 28 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 22 Ocak 2011 Cumartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 22 Ocak 2011
TV'de Bugün Ne Var 15 Ocak 2011 Cumartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 15 Ocak 2011
TV'de Bugün 8 Ne Var Ocak 2011 Cumartesi Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 8 Ocak 2011
22-23 Ocak 2011 AÖF Önlisans İlahiyat Sınavı Sonuçları SBS - ÖSS - Sınavlar 7 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş