8 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 8 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  8 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyıları dışında tüm bölgelerimizin aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Yurdun doğu kesimlerinde güney ve güneybatı, batı bölgelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yer yer kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  TOZ TAŞINIMI UYARISI:
  Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, bu gece ve sabah saatlerinde Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  EGE
  Çok bulutlu, iç kesimleri (Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Uşak) ile bu akşam saatlerinden Muğla, zamanla Manisa çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, bu gece ve sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, doğusu (Adana, Osmaniye, Mersin, K.Maraş, Hatay) ile Göller yöresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, Eskişehir, Ankara, Yozgat, Konya, Kayseri ve Sivas ile yarın (Perşembe) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Bolu ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, bu gece ve sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, kuzeydoğu kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Batman ve Siirt çevreleri, yarın(Perşembe) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

  DENİZLERDE HAVA

  Orta Karadeniz ile Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusunda 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Orta Karadeniz'de 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu doğusu ağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de Kuzey ve kuzeybatı, gece kuzeydoğudan 3 ila 5 güneyi 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu doğusu ile batı kıyıları sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, güney ve batısı ile gece Antalya Körfezi'de 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 2,0m, 3,0m, Görüş: iyi. Yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuzeyi 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş