8 Nisan 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  8 Nisan 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların; Öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun doğusu (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya'nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) ve Tokat çevreleri ile Doğu Karadeniz'in doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Ülkemizin güneydoğusunda batı ve güneybatı, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerde kuvvetlice olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların; Öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun doğusu (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya'nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) ve Tokat çevreleri ile Doğu Karadeniz'in doğusunda kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Taşkın, Yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA:Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge geneli az bulutlu olacak.


  EGE:Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra az bulutlu geçecek.

  AKDENİZ:Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.


  İÇ ANADOLU:Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra doğusunda (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya'nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) kuvvetli olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ:Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.


  DOĞU ANADOLU:Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde kuzeydoğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU:Parçalı çok bulutlu, hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.


  DENİZLERDE HAVA: Fırtına beklenmiyor.


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   

 2. deLi_kiz

  deLi_kiz Üye

  bilgi için sağol tedirli olmak lazım.....
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2009 Günlük Forum Tarih
14 Nisan 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 14 Nisan 2009
Tarih: 29 Nisan 2009, bilet yok! Beşiktaş 18 Kasım 2009
18 Nisan 2009 Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları SBS - ÖSS - Sınavlar 19 Haziran 2009
TRT Arşiv Serisi 23 Nisan Çocuklar Şarkı Söylüyor 2009 Albüm Tanıtımları 25 Nisan 2009
8 Nisan 2009 Dolar ve Piyasalarda Son Durum Ekonomi Ve Borsa 8 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş