8 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 8 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  8 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların yarın (Pazartesi) Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazartesi) Trakya'da 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde güneyli rüzgarlarla birlikte 6 ila 8 derece artacak.

  RÜZGAR :Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s), Batı Akdeniz ile İç Anadolu'da güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Pazartesi) Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s), Batı Akdeniz ile İç Anadolu'da güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Edirne ve Kırklareli ile bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; yarın (Pazartesi) Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, K.Maraş ile bu akşam ve gece saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Sivas) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Adıyaman, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtına, Doğu Karadeniz ve Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, batısı 7, yarın (Pazartesi) sabah tamamı 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın(Pazartesi) sabah 5, batısı sabah 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz'de sabah 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğu 3 ila 5, kuzeyi 5 ila 7, gece tamamı 6 ila 8, Güney Ege'de; doğu ve güneydoğudan, ilk saatler kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5, gece 5 ila 7, yarın (Pazartesi) sabah 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m kuzeyinde 2,5m gece tamamı 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; güneydoğudan 2 ila 4, gece 4 ila 6, yarın (Pazartesi) sabah 7, Doğu Akdeniz'de; güneybatıdan 2 ila 4, gece doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Pazartesi) sabah batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m yarın(pazartesi) sabah Orta ve Batısı 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş