8 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  8 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Yarın (Pazartesi) kuzeybatı kesimlerde bulutlanma artacak ve Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul'un Çatalca ve Silivri çevrelerinde hafif yağmur geçişleri görülecek. Bu akşam saatlerinde Tekirdağ, gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu (Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik) ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis görülecek. Bu gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara'da lodosla birlikte 1 ila 3 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  SİS UYARISI: Bu akşam saatlerinde Tekirdağ, gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalama, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, yarın (Pazartesi) Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli, İstanbul'un Çatalca ve Silivri çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Bu akşam saatlerinde Tekirdağ çevrelerinde, yarın (Pazartesi) sabah ilk saatlerde bölgenin doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bilecik) sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE

  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazartesi) kıyıları parçalı çok bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren kuzeybatısı parçalı bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek. Bu gece saatlerinde Sivas, Kayseri ve Yozgat çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin'in yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis ile buzlanma ve don olayı görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, batısı bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer sisli, Rüzgar; Orta ve Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan, Doğu Karadeniz’de güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde. Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi., batısında sis anında orta.

  MARMARA
  Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, yarın (Pazartesi) batısı hafif yağmurlu geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatıdan 2 ila 4, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: Orta, sis anında orta.

  EGE
  Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, yarın (Pazartesi) Kuzey Ege'nin kuzeyi hafif yağmurlu, Rüzgar; güney ve güneybatı, Orta ve Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, gece saatlerinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m gece 2,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısında kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş