8 bin balık sel sularıyla dereye karıştı

'Yurt İçi Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. 8 bin balık sel sularıyla dereye karıştı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde, aralıksız devam eden sağanak yağış sonucu 40 ev sular altında kaldı.

  [​IMG]

  Sel nedeniyle evlerinde mahsur kalan birçok kişi kendi imkanları ile kurtulurken, aralarında 3 bebeğin de bulunduğu 12 kişi saatler süren çalışmalar sonrası, iş makineleriyle kurtarıldı. Bir balık çiftliğinde ise 8 bin balık sel sularına kapılarak dereye karıştı.

  Bölgede polis ve jandarma ekipleri megafonlarla evlerini boşaltmaları konusunda vatandaşları uyardı. Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen evden çıkmayı kabul etmeyen Yusuf Çalık ve ailesi Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven'in talimatıyla polis nezaretinde evlerinden alınarak iş makinaları yardımıyla kurtarıldı. Öte yandan Yatağan Dipsiz mevkiinde, bulunan bir balık çiftliğinde yaklaşık 4 bin adet alabalık ve 4 bin adet yılan balığı yaşanan sel nedeniyle havuzların taşması sonucu sel sularıyla biryikte dereye karıştı.

  Yatağan Ovası'nda, Doğan Çay deresinin taşması sonucu ovada bulunan toplam 40 ev sular altında kaldı ve yollarda ulaşım aksadı. Su baskını yaşanan evlerde büyük ölçüde maddi hasar meydana geldi. Su baskınının yaşandığı Yatağan Ovası'nda Yatağan Belediyesi'ne ait iş makineleri ve itfaiye'nin üç saatlik süren çalışmaları sonrası Yatağan Ovası'nda mahsur kalan 12 kişi iş makineleriyle kurtarıldı. CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz ve CHP'li Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, çalışmaları yerinde izledi.

  KÖPRÜDE GÖÇÜK TEHLİKESİ YAŞANDI
  Yatağan'da 40 evin su bastığı ovada, Milas-Yatağan Karayolu'nun geçiş güzergahında bulunan Kamışdere köprüsünde ise göçük tehlikesi yaşandı. Kamışdere köprüsü altından geçen suların bir metreye kadar yükselmesi ve aşırı yağışlar nedeniyle köprünün bir kısmında ise çatlaklar oluştu.


  kaynak:ekolay
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - balık sularıyla dereye Forum Tarih
Türkiye'nin en kalabalık şehri neresidir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
2017 Balıkesir nüfusu Balıkesir Tanıtımı 31 Ocak 2017
Dünyanın en kalabalık ülkesi neresidir kısaca Ülkeler Coğrafyası 27 Ocak 2017
Balıkçılığın ülke ekonomisine katklıları maddeler halinde kısaca Eğitim Bilgileri 26 Ocak 2017
Komşuluk ve akrabalık ilişkileri nasıl olmalı kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş