8 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  8 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; İç ve doğu bölgelerde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yarın (Salı) sabah saatlerinde Marmara, İç Ege (Kütahya, Afyon, Denizli), İç Anadolu'nun batısı (Eskişehir, Çankırı, Ankara, Konya) ile Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer sis görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genel olarak kuzey ve kuzeydoğu, Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bilecik çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek. Yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  İç kesimleri parçalı çok bulutlu, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  AKDENİZ
  Genellikle parçalı, iç ve doğu kesimleri çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Mersin (Anamur) çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzeydoğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri) ile bu akşam saatlerinde Ankara, Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Konya-Ereğli çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Sivas ve Yozgat çevreleri ile Kayseri'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yarın (Salı) sabah saatlerinde batısında (Eskişehir, Çankırı, Ankara ve Konya) yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile bu akşam saatlerinde Düzce çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Yarın (Salı) sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile gece Tokat ve Çorum illerinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) yağışlı geçecek. Yağışlar; Iğdır ile ilk saatlerde Muş, Tatvan ve Van çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, yarınöğleden sonra batısı kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m doğusu 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer sisli, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, sabah sis anında zayıf

  EGE
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın 2 ila 4, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinde 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı, doğusu çok bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatı, yarın öğleden sonra doğusu güneybatıdan 2 ila 4, batısı gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu, kuzeyi güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş