70’lerden Günümüze Retro

'Populer markalar & Moda' forumunda maviboncuk tarafından 24 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  70’lerden Günümüze Retro konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  70’lerden Günümüze Retro Moda


  Retro, kelime anlamı olarak geriye doğru, geri demek. Retro moda ise 70li ve 80li yılların izlerini taşıyan kıyafet ve aksesuarların kullanmasıdır.
  70’lerden Günümüze Retro Moda
  [​IMG]

  Adından hala söz ettiren Marilyn Monroe, retro modanın çekici ve kalıcı olmasında en büyük etken. Kalın korse kemerler, uçuşan etekli elbiseler, kırmızı topuklu ayakkabılar, balon etekler, puantiyeler, renkli güneş gözlükleri.. Her biri retro modanın getirdiği yansımalar.
  Günlük modanın dışına çıkmak ve kendine özgü bir tarz yaratmak isteyenler renkli retro moda ideal bir seçim olacaktır. Siyah beyaz filmlerde sıkça gördüğümüz hanım hanımcık kıyafetler, cıvıl cıvıl renkleriyle günümüzde yaşıyor.
  Retro; vintage moda ile iç içe geçmiştir. İkinci el kıyafetler ve 70li 80li yılların kıyafetleri benzer izler taşımaktadır. Dolabınızın küçük bir bölümünde retro kıyafetler için yer ayırmak özel davetler, hafta sonu gezmeleri ve arkadaş toplantıları için kurtarıcınız olabilir.
  Evet, renkler ve kıyafet kesimleri oldukça iddialı! Modayı takip etmenin asıl amacı da bu değil midir? Tarzınız ve farklılığınızla diğer insanlar arasından sıyrılmak, özel olduğunuzu karşınızdakine de hissettirmek.
  Geçmiş günlere özlem duyuyor, o günlerde yaşayan insanları merak ediyorsanız, retro kıyafetleri deneyerek merakınızı giderebilirsiniz. Düşünceleriniz hayal gücünüzün büyüklüğüyle şekillenecektir. Üzerinizdeki döpiyesi ilk kez giyip aynanın karşısına geçip gülümseyen kadını hayal edin. Modayla birlikte eski ama yepyeni bir dünyanın kapısını aralayın. İlgi çekici değil mi?
  Sadece retro modaya uygun kıyafet satan pasajlar saatlerinizi geçirebilir ve giydiğiniz her kıyafetle kendinizi 70li yıllarda hissedebilirsiniz. Her kadının içinde açığa çıkarması gereken bir Marilyn Monroe vardır diyorsanız, retro moda tam size göre!
   

Bu Sayfayı Paylaş