7-ZIP SFX Maker Türkçe Yama

'Türkçe Yama Arşivi' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  7-ZIP SFX Maker Türkçe Yama konusu 7-ZIP SFX Maker Türkçe Yama 2.2

  Boyut : 188 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Emrah Karakaş

  [​IMG]

  Tanıtım:
  7-ZIP SFX Maker programı, 7-Zip programı ile oluşturduğunuz arşivleri SFX (exe uzantılı) kendinden açılır paketlere çevirmektedir. Bu yama ile programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

  Winrar ve Winzip ile program içerisinden yapılabilen bu işlem malesef 7-Zip programında eklenti ve kod yazarak gerçekleştirilebiliyor. Ancak bu program yardımı ile SFX arşivler oluşturmak hem kolaylaşıyor hem de daha işlevsel arşivler yaratma imkanı doğuyor.

  Oluşturulan arşivlerin simgeleri program yardımı ile değiştirilebileceği gibi, kısayollar ve kurulum için uyarı pencereleri de kişiselleştirilebiliyor.

  Özellikleri:
  7-Zip ile oluşturulan arşivleri destekler
  SFX arşivlerini otomatik oluşturur
  SFX arşivlerinin simgelerini değiştirebilir
  Belirtilen dosya ve uygulamaları çıkartma sonrasında otomatik olarak çalıştırabilir
  Kısayollar oluşturulabilir
  Uyarı ve bilgi mesajları oluşturulabilir
  Birden çok 7-Zip arşivini tek seferde dönüştürebilir
  Dosyaların üzerine yazma seçenekleri değiştirilebilir
  Çıkartma sonrasında SFX arşivi otomatik olarak silinebilir
  Sessiz çıkartma yapılabilir (Uyarı ve bilgi görüntülenmez, çıkartma işlemi arkaplanda yapılır)
  Değişkenler tanımlanabilir

  Simgelerin Değiştirilmesi:
  SFX arşivlerinin simgelerini değiştirebilmek için Resource Hacker programını indirip, 7-ZIP SFX Maker programının bulunduğu klasör içerisindeki ResourceHacker klasörüne kopyalamanız gerekmektedir. Resource Hacker programını innDirip arşiv içerisindeki ResHacker.exe dosyasını kopyalamanız yeterlidir. Bu işlem sonrasında simge değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Eğer programla gelen simgelerden farklı simgeler kullanmak istiyorsanız ico uzantılı simge dosyalarınızı 7-ZIP SFX Maker klasörü içindeki Resources klasörüne kopyalamanız yeterlidir. Simgeler program tarafından otomatik olarak algılanacaktır.

  Program için 7-zip arşivlerini sadece normal modda oluşturunuz. Ultra mod ile sıkıştırılan arşivler SFX arşive dönüştürüldüğünde çalışmamaktadır.

  Not: Programın çalışabilmesi için bilgisayarınızda .NET Framework 3.5'in kurulu olması gerekmektedir. Eğer kurulu değilse buraya tıklayarak inDirebilirisiniz.

  Yama kurulumu Yamayı kullanabilmeniz için programın bilgisayarınızda bulunması gerekmektedir. Programı indirmek için buraya tıklayınız. Yama kurulumu öncesinde programı kapatın. Program taşınabilir sürüm olduğu için kurulum yaparken programın bulunduğu klasördeki lang klasörünü seçerek devam edin. Programı tekrar açtığınızda Ayarlardan Türkçe dil seçeneğini etkinleştirin.

  7-ZIP SFX Maker Türkçe Yama 2.2
   

Bu Sayfayı Paylaş